Made in Piešťany: Obyčajne neobyčajní obyvatelia Mesta snov

Elektrárňa pripravila ďalší večer venovaný prezentácii zaujímavých ľudí z Piešťan. Na podujatí sa zoznámite s Piešťancami, ktorí pochádzajú z rôznych častí Európy, Ázie aj Ameriky. Nasledovať bude koncert Petra Lipu mladšieho. Večer s názvom Made in Piešťany sa uskutoční v piatok 23. novembra. Začína o 18.00 h.

Obyčajne neobyčajní obyvatelia Mesta snov sa podelia o svoje príbehy a skúsenosti. Zaujíma vás kto sú, odkiaľ pochádzajú, čo v Piešťanoch robia a ako sa im tu žije? Odpovede na tieto aj ďalšie otázky dostanete v piatok večer v Elektrárni Piešťany.

Publiku sa predstavia Noel McCarthy, Alain Janoviak, Iulia Maskova, Tesha Mullings-Okenka a Vic Joshi.

Začiatok vystúpenia Petra Lipu ml. s jeho projektom The Grand Buffet je naplánovaný na 19.15 h.

„Grand Buffet je taká veľká hudobná večera,“ hovorí talentovaný umelec, ktorý už s týmto projektom koncertoval vo viacerých slovenských a českých mestách. Zažiť výnimočnú fúziu elektronickej hudby, hip-hopu aj funku budú mať možnosť aj návštevníci podujatia Made in Piešťany.

„Veľa hrám a pôsobím v iných kapelách, ale veľa z toho materiálu, čo mám v hlave, tam nedokážem uplatniť. Takže som si povedal, že urobím niečo, čo je na mojej platforme a budem si tam volať kamarátov alebo ľudí, s ktorými chcem spolupracovať,“ pokračuje Peter Lipa ml.

Podľa jeho slov ide hlavne o zábavu – pre publikum i samotných hudobníkov. Každý koncert je pritom trochu iný. „Často ešte pred začiatkom robím úpravy a snažím sa skombinovať dva trochu rozdielne svety – živú kapelu a elektronickú hudbu,“ dodáva autor projektu.

Text: Martin Palkovič Foto: Zuzana Tretinárová