Longital namaľujú svoje piesňové obrazy v Elektrárni Piešťany

Medzinárodne známa slovenská skupina sa po dlhých dvoch rokoch vráti do kúpeľného mesta. Samostatný koncert Longital prinesie prierez ich tvorby za 17 rokov existencie. Už v sobotu 3. marca o 19.30 h v Elektrárni Piešťany.

Tvorcovia piesňových obrazov presiaknutých rockom, folkom, elektronikou, osobitou poéziou a nepravdepodobným druhom experimentátorstva. Hudba, ktorá do vás napumpuje pyrotechnickú energiu a vzápätí uvedie do stavu levitácie.

Shina hrá na basgitaru, spieva, tancuje a necháva na seba padať dážď z peria. Dano pripomína šťastného džina vypusteného z fľaše a nad zvukom jeho akustickej gitary musíte premýšľať, či sa vám nezdá. Longital prichádzajú v najlepšej forme: rozšírení na power trio o fenomenálneho bubeníka a pianistu Mariána Slávku a s prierezom ich 17-ročnej tvorby.

Nebudú chýbať ani skladby z aktuálneho albumu Divoko (2016), ktorý bol nominovaný na cenu Radio Head Awards v kategórii Album roka, kritici na Slovensku a v Čechách ho okamžite zaradili medzi najzaujímavejšie slovenské albumy.

Vstupenky sú v predpredaji cez Ticketportal: https://goo.gl/pnKvoR

(Reklamný článok)