Lávku pri Krajinskom moste na tri mesiace uzavrú

Rekonštrukcia bude prebiehať v dvoch etapách, takže časť lávky po odbočku do kúpeľov by mala zostať priechodná. Mesto už získalo stavebné povolenie, ale víťaz verejného obstarávania zatiaľ nie je známy.

Po čiastočnej oprave Krajinského mosta, ktorú minulý rok financoval Trnavský samosprávny kraj aj z dotácie od vlády, čoskoro začne kompletná rekonštrukcia lávky pre peších.

Jej vlastníkom je piešťanská samospráva. Zastupiteľstvo na tento účel vyhradilo z mestského rozpočtu 250-tisíc eur, ale verejné obstarávanie by malo túto sumu znížiť.

Obálky s návrhmi od potenciálnych dodávateľov otvárala komisia minulý týždeň, ale zatiaľ je viazaná mlčanlivosťou.

„Práce začnú až po ukončení verejnej súťaže a podpísaní zmluvy o dielo. Doba realizácie je 90 dní,“ informovala hovorkyňa mestského úradu Eva Berezcová a dodala: „Práce budú realizované v dvoch etapách, lávka bude počas prác uzatvorená.“

V prvej etape opravia úsek od centra po odbočku do kúpeľov. Malo by to trvať dva mesiace. Stavebné práce na zostávajúcej časti sú zahrnuté do druhej etapy a potrvajú mesiac.

Rekonštrukcia spočíva vo vyčistení konštrukcie, oprave alebo výmene poškodených prvkov a v obnovení náterov. Tie by mali mať životnosť minimálne 15 rokov.

Text a ilustr. foto: Martin Palkovič