Kúpeľný pohár: Domáci vodnopólisti skončili druhí

Počas uplynulého víkendu sa na kúpalisku Eva uskutočnil vodnopólový turnaj mužov Kúpeľný pohár. Okrem domáceho družstva sa predstavili pólisti Slávie PU Prešov, PVK Vrútky a rakúska IWV Viedeň.

V úvodnom zápase nastúpili pólisti KVP Kúpele Piešťany (na snímke) proti Vrútkam. Piešťanci vyhrávali až do polovice poslednej štvrtiny kedy súper vyrovnal na 7:7. Štyri minúty pred koncom zápasu domáci Kalnický zvýšil na 8:7, ale v predposlednej minúte Vrútky vyrovnali na konečných 8:8.

Hráčov kúpeľov môžu mrzieť viaceré nevyužité gólové šance a nepremenený pokutový hod. Góly KVP: 3-Filo, 2-Kalnický, Pieter, 1-J. Berlanský.

S papierovo najslabším súperom z Prešova si pólisti KVP schuti zastrieľali a zvíťazili rozdielom triedy. Po prvej štvrtine vyhrávali 4:1 a celkovo zvíťazili vysoko 12:5. Góly KVP: 4- Pieter, 3-Filo a po jednom góle pridali Stančík, Bartoš, J. Berlanský, Kalnický a Jurica.

V zápase s Viedňou Piešťany zvíťazili v pomere 8:6 po 2 góloch Pietra a J. Berlanského, po góle pridali Stančík, Kuna, Baranovič a Filo.

Ak chceli piešťanskí pólisti vyhrať turnaj, tak v poslednom zápase nesmel Prešov prehrať s Vrútkami viac ako štvorgólovým rozdielom. Vrútky zdolali Prešov 13:7 a stali sa víťazom Kúpeľného pohára.

Zostava KVP: Klampár, Chlpek – Stančík, Polák, Kuna, Bartoš, J. Berlanský, Baranovič, Filo, Ferančík, Pieter, Kalnický, Adamkovič. Jurica, Vlachynský, Štefka.

Najlepší brankár: Klampár (Piešťany)

Najlepší strelec: Baran (Prešov)

Najlepší hráč: Vaňo (Vrútky)

Výsledky ostatných zápasov: Viedeň – Prešov 9:6, Vrútky-Viedeň 10:6, Vrútky – Prešov 13:7

Text a foto: Norbert Chlpek