28.01.2015 # 16:58 # 16:58

Križovatku Dlhej a Kúpeľnej ulice čakajú zmeny

Inzercia

Na rokovaní so zástupcami SAD Trnava prisľúbili zástupcovia samosprávy realizáciu drobných zmien na nedávno opravenej križovatke. Tie sú odpoveďou na sťažnosti šoférov autobusov, podľa ktorých je prejazd týmto miestom komplikovaný.

Vodiči MHD koncom minulého roka upozornili na fakt, že pri odbočovaní z Kúpeľnej ulice musia vojsť do protismeru. Pritom musia dávať pozor, aby nenabúrali do ostrovčeka, ktorý bol postavený v súvislosti so spomalením dopravy na Dlhej ulici. Ako prvý o tom informoval Piešťanský týždeň. Výsledkom minulotýždňového stretnutia, ktorého sa zúčastnil aj projektant križovatky, je dohoda na drobných úpravách.

„Prvým krokom bude presun dopravnej značky označujúcej povinný smer jazdy na druhú stranu ostrovčeka. Okrem toho bude mať tabuľa menší formát,“ informovala hovorkyňa radnice Eva Bereczová. „Ak to nepomôže, budeme sa zaoberať ďalšími riešeniami. Medzi ne patrí aj úprava chodníka na bezbariérový.“ Ako poslednú možnosť spomenula zmenu trasy liniek MHD. Tie by premávali po Rybnej ulici a zástavky by mali na Dlhej ulici.

Projekt na úpravu tejto križovatky bol podľa hovorkyne v súlade s normami a schválili ho všetky príslušné orgány, vrátane dopravného inšpektorátu. Jeho realizácia stála 32-tisíc eur. Cena zahŕňala aj postavenie zábradlia, ktoré zabraňuje cyklistom spustiť sa na cestu z chodníka okolo potoka Dubová. Pribudli aj lampy verejného osvetlenia.

Text, foto a video: Martin Palkovič

  • eda

    Nech sa už niekto, kto má oči a zdravý rozum pozrie, kde by asi situoval zástavku autobusov na tak frekventovanej ceste ako je Dlhá ulica!!! Tak to ešte len bude nešťasných kolízií. Vybiehajúci ľudia spoza autobusov do tejto nešťastnej križovatky a frekventovanej cesty.

  • BB

    Tie vaše ostrovčeky nikoho nespomaľujú. Je to tam ako na diaľnici. Kedysi oáza pokoja a dnes sa človek bojí pustiť dieťa samé cez tú cestu. Mohli by ste sem napísať aj zámer, čo s tou cestou máte do budúcna! Možno by nás to mohlo zaujímať. Alebo sa bojíte rozbúriť vody?

X