Košičania Cha Bud! zahrajú v Piešťanoch aj skladbu Vajcovka

Košická skupina Cha Bud! prichádza do Piešťan predstaviť svoj debutový album „Nice To Eat You“, ktorý nahrávala v známom štúdiu Sono. Koncert sa uskutoční v piatok 23. februára v Elektrárni Piešťany. Začína o 19.30 h.

Kapela Cha Bud! (rómsky „Zjedz veľa!“) sa sformovala v roku 2011 s ambíciami produkovať vlastné autorské kompozície. V repertoári, ktorý za túto dobu vytvorila je možné nájsť vplyvy súčasného jazzu, groove, tanečného funku, ale aj d´n´b či dubu.

Kompaktný zvuk, v súčasnosti až osemčlenného zoskupenia hudobníkov neustrnul vo fusion hudbe 70. a 80. rokov, ale reflektuje aktuálne svetové hudobné postupy. Pôvodné kompozície autorov Mateja Lazára, Petra Šafráneka a Pavla Jeňa nie sú postavené len na tradičnej jazzovej forme “téma, solo, téma”, ale pracuje i na viacvrstvenných plochách s experimentálnym elektronickým zvukom.

Po množstve klubových či festivalových koncertoch sa košická skupina v roku 2014 presadila aj u odbornej poroty, keď v súťaži „Nové tváre slovenského jazzu“ získala cenu za kolektívny výkon a hráč na klávesové nástroje Matej Lazár cenu za kompozíciu.

V roku 2015 Cha Bud! zvíťazili v súťaži Mladých talentov na Bratislavských jazzových dňoch a mohli tak otvárať nasledujúci ročník BJD z hlavného pódia.

V závere minulého roka skupina vydala svoj debutový album Nice To Eat You, ktorý pokrstí 22. februára v Bratislave Peter Lipa.

Hneď nasledujúci deň kapela predstáví svoju nahrávku na koncerte v Elektráni Piešťany.

Text: Tlačová správa/Elektrárňa Piešťany