12.05.2015 # 06:21 # 06:21

Korben Dallas v Elektrárni – prísľub výnimočného hudobného zážitku

Inzercia

Impozantné priestory Elektrárne Piešťany sú ako stvorené na koncert kapely, ktorá už dávno prekročila hranicu nezávislej scény. Korben Dallas tam zahrajú 30. mája o 19.30 h a určite pôjde o výnimočný hudobný zážitok.

esprit nails

Kapela vznikla v roku 2010 a o rok neskôr nahrala debutový album Pekné cesty (2011). Už ten bol nominovaný na Radio_Head Awards v kategórii album roka – cena kritikov.

Výraznejšie sa Koreben Dallas presadili s druhým albumom Karnevalová vrana, ktorý vyšiel v roku 2013 vo vydavateľstve Slnko Records. Natočili klipy k trom skladbám z albumu: Otec, Zlatý jeleň a Beh.

Karnevalová vrana sa dostala na prvú priečku v albumovom rebríčku slovenskej verzie iTunes aj Spotify, a na Radio_Head Awards 2013 získali Korben Dallas ceny za najlepší album, singel (Otec) a najlepšiu koncertnú kapelu. V októbri 2014 vydali tretí album Banská Bystrica.

Korben Dallas radi spolupracujú aj s inými hudobníkmi a skupinami. V relácii Rádia_FM sa predstavili so špeciálnym hosťom Andrejom Šebanom, v Českej republike odohrali sériu spoločných koncertov s kapelou Zrní.

S Janou Kirschner nahrali pieseň Spolu, na festivale Viva Musica! sa predstavili v sprievode symfonického orchestra. Kapela si zahrala na mnohých popredných slovenských a českých festivaloch, ako sú napr. Pohoda, Colours of Ostrava alebo Grape.

-inf-

X