Kompostovanie – ako na to? Elektrárňa pozýva na prednášku

Septembrová Vedárňa, vzdelávacie podujatie pre širokú verejnosť v Elektrárni Piešťany, sa bude venovať téme kompostovania. Prednáška o kompostovaní spojená so diskusiu s primátorom Piešťan na túto tému sa uskutoční vo štvrtok 23. septembra. Začiatok je o 17.00 h.

V Piešťanoch je to v posledných mesiacoch značne diskutovaná téma, najmä po otvorení mestskej kompostárne v novembri 2020 a nedávnej kampani k separovaniu biologicky rozložiteľného kuchynského odpadu. O tom, čo je to kompostovanie, prečo je dôležité a ako správne kompostovať porozpráva Michal Vavrík, zakladateľ občianskeho združenia Kompostujme zo Žiliny.

Venuje sa osvete o kompostovaní bioodpadov či už na sídliskách, v záhradách alebo pomocou vermikompostérov aj priamo v bytoch.

Po prednáške dostanú priestor účastníci podujatia, ktorí budú môcť svoje otázky smerovať nielen na Michala Vavríka, ale aj na primátora mesta Piešťany  Petra Jančoviča i pracovníkov piešťanskej kompostárne a získať odpovede o stave kompostovania bioodpadov v Piešťanoch.

Vstup na podujatie je dobrovoľný a v súlade s aktuálnym covid automatom prebehne v režime OTP. V prípade priaznivého počasia prebehne prednáška aj diskusia v záhrade Elektrárne Piešťany.

Zdroj: Tlačová správa Elektrárňa Piešťany