Kolonádový most rozsvietia vyrezávané tekvice

Posledná sobota v septembri (30.9.) bude v Piešťanoch patriť Tekvicovým slávnostiam. Rezort Piešťany, OZ Sĺňava Piešťany a Zuckmann Villa v spolupráci s Mestom Piešťany vás pozývajú stráviť víkendové popoludnie v centre mesta a vyrezať si svojho vlastného svetlonosa, s ktorým sa môžete zapojiť do súťaže, či ochutnať tekvicové špeciality od kuchárov z Zuckmann Villy. Ak nemáte vlastné tekvice vôbec nevadí, budete si ich môcť kúpiť vrámci podujatia.

Vyrezávanie svetlonosov bude prebiehať na pešej zóne pri Zukmann Ville. Tekvicu si môžete priniesť vlastnú, alebo si ju budete môcť kúpiť na mieste podujatia. Pripravených je niekoľko desiatok kusov, takže by sa mali ujsť všetkým záujemcom.

Potom, čo účastníci vyrežú svojho svetlonosa, budú ho môcť zaregistrovať do súťaže u organizátorov pri Barlolamačovi, kde dostanú súťažné číslo. Následne ho umiestnia na určené miesto na Kolonádovom moste. Vhodné je priniesť si sviečku na zapálenie.

Po zotmení sa tak svetlonos na moste bude ešte viac vynímať a bude dobre vyzerať i na fotografiách, ktoré by mohli obletieť nielen Slovensko, ale i svet, keďže takéto  podujatie bude na najdlhšom krytom moste v strednej Európe po prvý raz.

Vyhodnotenie súťaže a vyhlásenie výsledkov sa uskutoční po 19:00 h.

Počas trvania akcie od 15:00 h budete môcť v Zuckmann Ville vyskúšať tekvicové špeciality – polievku, koláčiky i iné dobroty. Príďte si užiť s deťmi príjemné popoludnie v centre príjemného mesta.

Text: Tlačová správa /Rezort Piešťany