Klub vodného lyžovania Piešťany úspešný na juniorských majstrovstvách Slovenska

Počas posledného augustového víkendu sa uskutočnili Majstrovstvá Slovenskej republiky vo vodnom lyžovaní za člnom v juniorských kategóriách. Pôvodne sa mali preteky konať na Sĺňave, ale pre nízku hladinu vody museli byť presunuté do Blatného. Piešťanským športovcom to nevadilo a úspešne reprezentovali svoje mesto.

Členovia Klubu vodného lyžovania vodných športov Piešťany a získali 4 zlaté, 7 strieborných a 3 bronzové medaily a veľa osobných rekordov.

Medailové umiestnenia MSR do 14 rokov: Schuster Sofia 1. miesto – triky, slalom, Schuster Sarah 2. miesto – triky, Oravec Peter 1. miesto – triky, skoky, kombinácia, 2. miesto – slalom, Stanček Mário 3. miesto – triky, slalom, skoky a kombinácia.

V kategórii do 17 rokov: Oravcová Ester 1. miesto – slalom, skoky, kombinácia, 2. miesto – triky, Rybárová Klára 1. miesto triky, 2. miesto – slalom, Horňáková Lea 3. miesto slalom a triky.

Kategória do 21 rokov: Oravcová Zuzana 1. miesto – triky, Slalom, skoky, kombinácia, Oravec Jakub 1. miesto triky, Oravec Samuel 1. miesto – kombinácia, 2. miesto slalom, skoky, Današ Marián 1. miesto slalom, 2. miesto triky, Masár Adam 1. miesto skoky.

Preteky boli zároveň finále slovenského pohára v kategórii do 12 rokov a dospelých, kde do 12 rokov vyhrala 1. miesto Schuster Sofia, 2. miesto Schuster Sarah, u chlapcov 1. miesto Galba Dominik (AŠK Inter Bratislva) 2. miesto Oravec Martin a 3. miesto Sunega Martin. V kategórii dospelých všetky tri poháre získali piešťanské pretekárky: 1. miesto Oravcová Zuzana, 2. miesto Rybárová Klára, 3. miesto Oravcová Ester. V mužskej kategórii získal 1. miesto Marek Mlynek (AŠK Inter Bratislava) 2. miesto Oravec Peter a 3. miesto Oravec Samuel.

Zdroj: Tlačová správa – Klub vodného lyžovania a vodných športov Piešťany