Kinematograf príde do Piešťan z Vrbového

Retro autobus opäť premietne české a slovenské filmy. Do nášho regiónu zavíta už budúci týždeň.

V meste pod šikmou vežou je Bažant Kinematograf každoročne súčasťou programu festivalu Vrbovské vetry. V stredu 13. júla tam premietne úspešný slovenský film Eva Nová s Emíliou Vášáryovou v hlavnej úlohe. Nasledovať bude Wilsonov (14. júla) – komédia o tom, ako sa mala Bratislava pripojiť k USA. A 15. júla premietnu najnovší film Petra Zelenku Stratení v Mníchove. Pred ním bude mať celosvetovú premiéru animovaná detektívna na motívy knihy Braňa Jobusa Komisár Mrodge. Začiatok všetkých predstavení je o 21.30 h.

Program v Piešťanoch (Hudobný pavilón, vždy o 21.30 h) je nasledovný:

Pelíšky (16. júna)

Kultový film Pelíšky vznikol na motívy knihy Petra Šabacha Hovno hoří a je označovaný za jednu z najlepších českých komédií všetkých čias. Pelíšky sú dodnes najnavštevovanejším filmom Bažant Kinematografu a po rokoch prišiel opäť čas film si opäť pripomenúť a predstaviť ho aj novej generácii divákov na plátne v tej správnej atmosfére.

Eva Nová (17. júla)

Eva je vyliečená alkoholička, ale pred rokmi bola známou herečkou. Teraz by urobila čokoľvek, aby znovu získala priazeň svojho syna.

Film Marka Škopa, s Emíliou Vášáryovou a Milanom Ondríkom v hlavných úlohách sa stal na udeľovaní cien Slnko v sieti najlepším filmom za posledné dva roky.

Stratení v Mníchove (18. júla)

Stratení v Mníchove je najnovší film Petra Zelenku ktorý sa, štýlom sebe vlastným, pozerá na dôležitú kapitolu československých dejín, obdobie Mníchovskej dohody.

Kobry a užovky (19. júla)

Film prináša dramatický a realistický, no zároveň veľmi ľudský príbeh dvoch bratov, v podaní bratov-hercov Mateja a Kryštofa Hádkovcov, ktorí každý po svojom hľadajú vlastné šťastie a spôsob ako prežiť. Film získal 6 ocenení Český lev za rok 2015, medzi nimi za najlepšiu réžiu, film a v hlavných hereckých kategóriách.

Wilsonov (20. júla)

Píše sa rok 1919 a v jednom zapadnutom meste kdesi v strednej Európe, ktoré sa až príliš podobá na starú Bratislavu, primátor Dangl sníva svoj veľký sen o pripojení mesta k USA. Situácia sa však mierne skomplikuje… Film je inšpirovaný poviedkou slovenského autora Michala Hvoreckého a nakrúcal sa koncom augusta 2014 aj v historickom centre Bratislavy.


Zdroj: kinematograf.sk