12.08.2019 # 08:18

Kanoistika: Piešťanská K4 dobyla Zemník na 200 aj 500 metrovej trati

Vrcholom domácej sezóny v rýchlostnej kanoistike sú Majstrovstvá Slovenska na krátke trate, ktoré sa uskutočnili 9. až 11. augusta na bratislavskom Zemníku za účasti 381 kajakárov a kanoistov z 21 slovenských klubov.

Pretekalo sa na 200, 500 a 1000 metrových tratiach v singlových, deblových a štvorkových kategóriách vo veku od 13 rokov až po veteránov.

Štartovalo sa z automatických štartovacích blokov, aké sa používajú na medzinárodných pretekoch v zahraničí. Chlapci a dievčatá vo veku 11 až 12 rokov si zmerali sily na 2000 metrovej trati v singlových a deblových disciplínach.

Mladí piešťanskí vodáci i napriek horúcemu počasiu vypádlovali 58 medailí (27 – 18 – 13). Za čo vďačia nielen svojej prázdninovej drine, ale aj obetavej a svedomitej príprave trénerov Marcely a Róbertovi Erbanovcom, Zuzane Matušovýchovej a Máriovi Klieštencovi.

Top formu potvrdili hlavne kadeti, ktorí z vlastných radov poskladali K4 a vyhrali na olympijskej päťstovke a aj na 200 metrovej trati . V zložení: Viktor Samuel Podhradský, Matej Današ, Daniel Rybanský a Daniel Ragula.

Za Kajak – Kanoe Piešťany pretekalo 30 pretekárov.

Kadeti: V. Samuel Podhradský – 1. miesto – K4 na 500 a 200m, K2 na 1000m, 500m a K1 na 200m, 2. – K1 na 500m a K2 na 200m

Daniel Rybanský – 1. miesto – K4 na 500 a 200m, K2 na 1000m a 500m 2. – K1 na 1000m a K2 na 20m, 3. – K1 na 500m

Matej Današ – 1. miesto  K4 na 500 a 200m, K1 na 1000 a 500m

Daniel Ragula – 1. miesto – K4 na 500 a 200m

Michal Szobolovszký – 1. miesto – C2 na 1000m, C4 na 500m, 2. – C2 na 500, C1 na 1000m, 3. – C1 na 500m a C2 na 200m

Tamara Balážová – 2. miesto – C1 a C2 na 500 aj 200m, 3. – C1 na 1000m

Tatiana Trakalová –2. mieato – K2 a K4 na 200m, 3. –  K4 na 500m a K1 na 200m

Peter Kizek (junior) – 2. miesto v C2 na 200, 500 a 1000m, C1 na 200 a 500m, 3. – C1 na 1000 a 200m

Romana Švecová (13 + 14 roč.) – 1. miesto – K1 na 500 a 1000m, K2 a  K4 na 500m a K2 na 200m, 2. – K1 na 200m

Hana Gavorová (13 + 14 roč.) – 1. miesto – K4 na 500m a K2 na 200 a 500m, 3. – K1 na 1000, 500 a 200m

Martin Bábik a Martin Chalás (13 + 14 roč.) – 2.miesto – K4 na 500m

Martin Křen (11 roč.) – 3. miesto – K1 na 2000m

Milan Jankech (veterán)– 1. miesto  – K1 a  K2 na 200m

V. Husák a J. Zruttta (veteráni) – 3.miesto – K2 na 200m

Text a foto: Sídónia Podhradská

X