Kanoistika: Medzinárodná regata v Piešťanoch privíta reprezentantov 18 krajín

Piešťanská Sĺňava bude v dňoch 1. – 3. júna 2018 hostiť počas 32. ročníka Medzinárodnej regaty juniorov a pretekárov do 23 rokov v rýchlostnej kanoistike. Okrem Slovenska (predstavia sa A-tím aj B-tím reprezentácie) sa na nej zúčastnia reprezentanti 17 krajín.

,,Piešťanská regata je počtom účastníckych krajín vo svete jedinečná, väčšinou sa na podobných pretekoch v zahraničí schádzajú reprezentanti 5-6 štátov. Osemnásť krajín, spolu so Slovenskom, ktoré do Piešťan zavítajú, je veľmi pekná účasť. Je to dobrá kontrola výkonnosti nielen pre našich pretekárov, ale aj pre zahraničných, pred blížiacou sa hlavnou časťou sezóny. Nielen počet krajín, ale aj zastúpenie kanoisticky najsilnejších, dokumentuje záujem o túto regatu. Napríklad tradične sem prichádzajú v početnom i najsilnejšom zložení Nemci, ktorí v rámci týchto pretekov absolvujú dokonca svoju ,,internú“ kvalifikáciu na majstrovstvá Európy. Pricestovali aj reprezentanti z ďalekých destinácií ako Austrália, Nový Zéland či pre nás exotický Hongkong,“ informuje Boris Bergendi, riaditeľ pretekov.

Trate zostávajú tradičné na 1000 m, 500 m a 200 m a sú rozdelené do jednotlivých dní od piatka do nedele. Od organizátorov si to vyžaduje náročnú prípravu, vytvoriť dobré, nielen súťažné podmienky pre približne štyri stovky účastníkov.

,,Z tohto pohľadu by som chcel vyzdvihnúť prácu piešťanského kanoistického oddielu, ktorý pripravil trate i celý areál, za čo mu patrí vďaka,“ dodáva Bergendi.

Ani tento rok nebude chýbať v mieste pretekov veľkoplošná obrazovka a diváci si budú môcť pozrieť z jednotlivých súťažných dní aj livestream cez kanál youtube.

Viac informácií na http://regatta.canoe.sk/

Zdroj: canoe.sk