11.05.2015 # 07:14 # 07:14

Kajakári z Moravian absolvovali úspešný začiatok sezóny

Inzercia

Pre mladých športovcov z ŠK Kajak Moravany nad Váhom sa oficiálne začala sezóna počas uplynulého víkendu – 9. a 10. mája. Zúčastnili sa Majstrovstiev Slovenska na dlhých tratiach v Trenčíne a zaznamenali množstvo úspechov.

esprit nails

Pretekalo sa na 5000 m trati v K1, C1, K2 a C2. ŠK KAJAK Moravany nad Váhom si priniesol dva majstrovské tituly a spolu 7 medailí.

Oba tituly Majster Slovenska získala po tvrdom boji Lucia Valová v K1 aj v C1 a v K2 prišla s Marcelou Ďurišovou na treťom mieste.

Lukáš Valo si vypádloval dve strieborné medaile v C1 a spolu s Davdom Galom aj v C2. K medailistkám sa pridali Martina Havrilová so striebornou medailou v C1 a Silvia Moravčíková s bronzovou medailou v tej istej kategórii.

Len pár sekúnd delilo Miu Alice Hjartaker od tretieho miesta v K1 a tesne za ňou dopádlovala aj Lucia Prouzová. V K2 získali obe dievčatá v spoločnej posádke 5. miesto.

Na 2. mieste skončili aj v C2 Martina Havrilová so Silviou Moravčíkovou v kategórii junioriek.

Zimná príprava pod vedením trénera Juraja Homolu tak priniesla svoje prvé ovocie a je výborným začiatkom letnej sezóny.

kajak moravany 1 kajak moravany 2 kajak moravany 3 kajak moravany 4 kajak moravany 5 kajak moravany 6

Text a foto: Sylvia Valová