Jozef Metelka je ambasádorom bratislavského maratónu

Piešťanského cyklistu organizátori najväčších bežeckých pretekov na Slovensku pozvali, aby sa stal ambasádorom tohto podujatia. 12. ročník ČSOB Bratislava Marathon sa uskutoční 2. apríla 2017.

„S Jozefom sa budete môcť stretnúť hlavne v rámci sobotného športového programu a na nedeľu sme pre vás pripravili aj jedno veľké spoločné prekvapenie. Tešíme sa, že aktívnou súčasťou nášho podujatia budú olympijskí víťazi a TOP slovenskí športovci,“ píšu organizátori na sociálnej sieti Facebook.

„Som veľmi rád, že môžem byť ambasádorom ČSOB Bratislava Marathon 2017,“ reagoval trojnásobný medailista z letných paralympijských hier v Rio de Janeiro.

Minulý rok sa na štart tohto podujatia v rôznych disciplínach postavilo vyše 11 tisíc bežcov. K 10. februáru bol počet prihlásených na 12. ročník takmer 4200.

Organizátori zo spoločnosti Be Cool sa tešia z nárastu počtu bežcov v maratóne, kde je ich v porovnaní s minulým rokom o 12 % viac a predstavuje číslo 825. Počet polmaratóncov je podobný ako vlani a blíži sa k číslu 1400.

Pre menej zdatných bežcov sú k dispozícii dĺžkovo prijateľné trate 4,2 km Nutrilite minimaratónu a Desiatka s Birellom na 10 km.

Zdroj: Tlačová správa ČSOB Bratislava Marathon Foto: Martin Palkovič