29.09.2016 # 09:05 # 09:05

Jozef Metelka bude už v sobotu besedovať, bicyklovať i grilovať s Piešťancami

Inzercia

Cyklista, ktorý len niečo pred vyše dvoma týždňami exceloval na paralympiáde v brazílskom Riu, poteší v sobotu 1. októbra Piešťancov. Podujatie, ktoré spoločne organizujú občianske združenie Pro Civitate – Spoločne pre Piešťany, Rezort Piešťany, Mestská knižnica mesta Piešťany a občianske združenie Sĺňava Piešťany, prinesie zaujímavý program, pri ktorom budete môcť spoznať dvojnásobného paralympijského víťaza v rôznych podobách.

Prvou časťou podujatia je beseda s Jozefom Metelkom v Piešťanskom informačnom centre. Jej začiatok je naplánovaný na 15.00 h. Dozviete sa na nej predovšetkým o paralympiáde, o tom ako sa piešťanský cyklista na ňu pripravoval, ako ju prežíval, o eufórii po zisku najcennejších kovov na dráhe i na ceste, ale aj o smútku, ktorý zavládol po tragickej udalosti v závere paralympiády.

Nasleduje cyklojazda od sochy Barlolámača, po Kolookruhu smerom k areálu vodnolyžiarskeho vleku, ďalej na hať a končiť sa bude pred Bufetom Dino. Na záver je pripravená grilovačka pre účastníkov cyklojazdy a autogramiáda.

Grilovať bude sám paralympijský víťaz, ktorý je milovníkom gurmánskych špecialít. Rovnako však musí klásť ako úspešný športovec dôraz na kvalitnú stravu, ktorá mu dodá energiu potrebnú k maximálnym výkonom. Ako prezradil, najradšej má grilované steaky bez akýchkoľvek príchutí, či prísad, kde sa tepelne upraví mäso dochutené len soľou a s množstvom zeleniny.

Súčasťou grilovačky bude tiež autogramiáda.

„Pred viac ako sto rokmi sa svetoznámym symbolom uzdravujúcej sily piešťanských kúpeľov stal Barlolámač. Ak by úlohu stvárniť esprit nášho mesta dostal dnešný umelec, je celkom možné, že by vytvoril sochu cyklistu, ktorý by sa podobal na nášho rodáka – Jozefa Metelku, paralympijského víťaza z Ria de Janeiro. Práve on sa stal novodobým symbolom nezlomnej vôle a zdravého ducha Piešťan,“ hovorí Peter Tremboš, predseda predstavenstva oblastnej organizácie cestovného ruchu Rezort Piešťany.

„Je o to sympatickejšie, že úspech dosiahol práve na bicykli. Ten je pre Piešťancov nielen športovým náradím, ale snáď aj najmilším dopravným prostriedkom. Som potešený, že popri svojich povinnostiach si počas krátkeho času stráveného doma našiel čas na stretnutie s jeho obyvateľmi i ďalšími obdivovateľmi.  Som presvedčený, že Jozefov úspech a dobré meno nášho mesta, ktoré šíri vo svete sa prejavia aj v jeho zvýšenej návštevnosti a rozvoji cestovného ruchu,“ dodáva P. Tremboš.

Program:
Sobota 1. októbra 2016
15:00 – Beseda a diskusia (Piešťanské informačné centrum)
16:00 – Cyklojazda popri Sĺňave (štart pri Barlolámačovi /Kolonádový most/ – Kolookruh – cieľ Bufet Dino)
17:00 – Grilovačka a autogramiáda (Bufet Dino na Sĺňave)

Zdroj: Tlačová správa – Pro Civitate – Spoločne pre Piešťany  Foto: Soňa Ježková

metelka-plagat
X