Jarný beh Bojničky: Šesť medailí pre piešťanských atlétov

V sobotu 23. apríla sa začala letná atletická sezóna Jarným behom Bojničky. Ako každý rok ani tentoraz medzi súťažiacimi nechýbali atléti TJ Družba Piešťany.

V behu na 600 metrov v kategórii mladšie žiačky s veľkým náskokom vyhrala Natália Krepopová. Dorastenec Matúš Kubala v behu na 1500 metrov taktiež získal zlatú medailu.

V behu žien do 34 na 5 km vybojovala striebro juniorka Katka Černeková. Striebornú medailu získal aj Maťo Brežný v behu na 600 metrov v kategórii mladší žiaci.

Bronzové medaily si z Bojničiek odniesli Samuel Krepop v behu na 800 metrov a Jakub Kubala v behu na 400 metrov, kategória mladší žiaci. Prvé kolo atletických súťaží západoslovenskej oblasti sa začína v nedeľu 1. mája.

Text a foto: Annamária Halmová