Jarek Nohavica chystá prekvapenie so skupinou Slniečko

Lodenicu odštartuje vo štvrtok koncert českej folkovej legendy Jaromíra Nohavicu, ktorá si pripravila hudobné prekvapenie so skupinou Slniečko. Potom sa môžu návštevníci festivalu tešiť na anglickú kapelu The Sweet, skupiny Čechomor, Jelen, na Ivana Mládka a Banjoband, Františka Nedvěda, Lenku Filipovú, Pavla Hammela, IMT Smile, Hex a ďalších. Každý, kto sa zaregistruje na Lodenica Run, získa vstupenku na sobotu zdarma.

„Jaromír Nohavica a skupina Slniečko si na Lodenicu pripravili špeciálne hudobné prekvapenie, takže sa máme na čo tešiť. Návštevníci nášho festivalu si dlhodobo žiadali, aby na Lodenici vystúpil práve Jarek. Teším sa, že im toto želanie splníme v 20. ročníku festivalu,“ neskrýva radosť organizátor Dušan Drobný.

Britská legendárna skupina The Sweet zaspieva na Lodenici hity ako Love is like Oxygen, Fox on the Ru“ či The Ballroom Blitz.

Tento rok oslavujú The Sweet 50. rokov na hudobnej scéne a na festivale predvedú, že sú v skvelej kondícii.

Legenda strieda legendu, na Lodenicu zavíta Pavol Hammel. Predstaví sa v zostave s gitaristom Jurajom Burianom a klaviristom Petrom Preložníkom, s ktorými úspešne absolvoval koncerty na folkovom festivale Slunce v Strážnici na Morave a na Folkových prázdninách v Náměšti nad Oslavou.

„Ja som v podstate folker, čiže mám rád festival Lodenica. Atmosféra je tam úžasná, ľudia fandia jednému druhu hudby. Iba divák si vyberie, koho si pozrie z ponuky interpretov. Program prispôsobím publiku, čo budú chcieť odo mňa počuť. Ale určite vyberiem skladby, ktoré nehrávam na koncertoch s kapelou Prúdy, napríklad Listy do mora, Za všetkým len ty, Margaret Steiffová či Mladosť,“ teší sa na Lodenicu Pavol Hammel.

Areál festivalu otvorí svoje brány vo štvrtok 30. augusta o 8:00 h. Program na hlavnom pódiu začína o 20:00 h a v piatok a v sobotu o 14:00. V Autocampingu Lodenica sa obľúbený festival koná už po 20-krát. Počas troch dní ponúkne program na troch pódiách. Okrem hlavnej Lodenica scény pripravili organizátori Lodenička scénu a Komornú scénu.

Nultý ročník behu Lodenica Run sa uskutoční v sobotu 1. septembra v areáli Lodenica v Piešťanoch. Všetci pretekári, ktorých počet je obmedzený na 200 bežcov, dostanú vstupenky na sobotu 1. septembra zdarma. Okrem skvelého line-upu ponúkne Lodenica super gastrozónu, kvalitné služby a rôzne atrakcie pre deti.

Zdroj: Tlačová správa/Festival Lodenica