Hviezdou festivalu Červeník bude IMT Smile

Výborná atmosféra, skvelá zábava a zmes všetkých hudobných žánrov! Červenícke slávnosti spevu, hudby a tanca vstupujú v tomto roku do 53. sezóny a opäť prinesú unikátny program. Na festivale 10. a 11. augusta v amfiteátri Červeník zahrajú obľúbenci IMT Smile, legendárny Peter Nagy so skupinou Indigo, speváčka Zuzana Smatanová, kapely HEX, Tublatanka, Polemic, Žoči Voči, Slobodná Európa či česká skupina Jelen.

Tradícia skĺbená s rockovými a popovými rytmami. Festival Červeník je unikátom s neopakovateľnou atmosférou. Návštevníci všetkých vekových kategórií sa tešia na jednu z našich najlepších kapiel IMT Smile, ktorá letné koncertovanie obľubuje.

„Mám rád akcie, ktoré na prvý pohľad vyzerajú ako tie menšie, ale moja skúsenosť je, že o to sú srdečnejšie. Užívam si miesta, kde je dobrá nálada, kde sa ľudia chodia baviť. Návštevníci festivalu Červeník sú skvelí, majú chuť sa zabávať a atmosféra v publiku tu bola vždy fantastická,“ hovorí o festivale Ivan Tásler z IMT Smile.

IMT Smile zakončili nedávno vlastnú Amfiteater tour po Slovensku a v auguste sa chystá nahrávať nový, v poradí už 11-ty album. Medzitým ale zahrá na niektorých festivaloch a nevynechá ani Červeník.
„Zahráme naše najväčšie hity, nie sme typ kapely, ktorá by ich vynechávala. Práve naopak, máme radi, keď sa ľudia dočkajú aj tých piesní, na ktoré sa tešia. Určite zahráme Opri sa o mňa alebo Sokoly,“ priznáva Ivan Tásler.

Hranie pod holým nebom miluje aj rocková kapela Zoči Voči, ktorá nedávno oslávila 13 rokov fungovania s albumom s názvom „13“.

„Na tomto výbornom festivale sme boli už štyrikrát. Hrali sme podvečer, v hlavnom hracom čase a aj večer po headlinerovi, takže sme si už vyskúšali na tomto festivale asi všetko.  A vždy mal koncert pre nás veľké čaro, hlavne v tom, že sa odohráva v zaujímavo riešenom amfiteátri. Pred pódiom je veľká plocha pre ľudí, ktorí sa chcú poriadne vyskákať v dave,” chváli festival bubeník kapely Zoči Voči Vlado Kovár.

Zoči Voči zahrajú zmes osvedčených hitov ako napríklad Čerešne, Stratený či Láska – Nenávisť. Z nového albumu sa môžu fanúšikovia tešiť na tvrdšie veci, ktoré zaručia skladby Negatív alebo 13. Komnata. Na svoje s prídu všetci, pretože zahrajú aj akustické skladby napríklad Nad Prahou.

Zdroj: Tlačová správa/Festival Červeník Foto: Miriam Skipalová