Hromadné prepúšťanie v kúpeľoch aktuálne nehrozí

Slovenské liečebné kúpele Piešťany (SLKP) sú v prípade pomoci od štátu pripravené plnohodnotne fungovať ďalej. Informoval o tom Trnavský samosprávny kraj. Jeho predseda Jozef Viskupič sa stretol s generálnym riaditeľom kúpeľov Andreasom Schusterom, aby hovorili aj o znovuoživení kúpeľníctva.

Témou rozhovoru župana Jozefa Viskupiča a generálneho riaditeľa SLKP Andreasa Schustera bola aktuálna situácia v zariadení, možná pomoc zo strany trnavskej župy, ale aj ďalšia spolupráca do budúcnosti.

Župa po stretnutí prostredníctvom tlačovej správy informovala, že kúpele momentálne nepripravujú hromadné prepúšťanie.

„Inicioval som stretnutie s pánom generálnym riaditeľom Schusterom, aby som sa informoval o aktuálnej situácii v piešťanských kúpeľoch v súvislosti s ochorením COVID-19. Dobrou správou je, že kúpele nepripravujú hromadné prepúšťanie zamestnancov. V prípade pomoci od štátu, ktorú budú žiadať, sú pripravení plnohodnotne fungovať ďalej. Z hľadiska budúcnosti rozvoja regiónu, najmä v cestovnom ruchu, sú piešťanské kúpele významným strategickým partnerom aj letiska Piešťany,“ povedal trnavský župan Jozef Viskupič.

Generálny riaditeľ Andreas Schuster na stretnutí informoval, že kúpele požiadajú o podporu štátu určenú zamestnávateľom, ktorí udržia pracovné miesta aj v prípade prerušenia, alebo obmedzenia svojej činnosti.

Kúpele tiež deklarovali, že sú pripravené pomôcť krízovému riadeniu štátu. K dispozícii vedia dať svoje ubytovacie kapacity pre potreby karantény. Témou stretnutia boli aj možné termíny uvoľňovania opatrení v súvislosti s koronavírusom, ktoré by znamenali ďalšie oživenie kúpeľníctva na Slovensku.Zdroj: Tlačová správa TTSK