Hra s rozšírenou realitou na workshope k výstave Mesto snov

Mestské kultúrne stredisko Piešťany ukončí v sobotu 19. júna výstavu Mesto snov pracujúcu s filmovou a galerijnou animáciou. Pri tejto príležitosti sa v Piešťanskej mestskej galérii uskutoční workshop, ktorého účastníci sa dozvedia ako pracovať s rozšírenou realitou.

Autorka výstavy, animátorka a filmová režisérka Kristína Saganová, prevedie účastníkov workshopu spolu s kurátorkou Lindou Blahovou kreatívnymi procesmi tvorby ilustrácií a animácií. Každý účastník si z workshopu odnesie svoju rozanimovanú pohľadnicu, pozdrav so živým posolstvom pre svojho blízkeho a tiež nové vedomosti zo sveta filmovej animácie a tvorby virtuálneho priestoru.

Kriss Sagan (1989) je slovenská výtvarníčka, animátorka a absolventka katedry animácie na maďarskej Moholy-Nagy University of Arts and Design v Budapešti. V roku 2018 ukončila svoje bakalárske štúdium na Vysokej škole múzických umení v Bratislave s nenaratívnym filmom Poetika Anima, za ktorý získala Tvorivú prémiu na udeľovaní národných filmových cien Igric 2019. V roku 2020 Kriss Sagan ukončila magisterské štúdium s AR projektom Dreams of Eden, ktorý sa prvýkrát predstavil verejnosti v SNGG studiu (Nová synagóga ŽIlina) počas slovenského festivalu animovaných filmov Fest Anča 2020.

Začiatok workshopu je o 14.30 h. Kvôli obmedzenej kapacite je nutné si miesto rezervovať prostredníctvom toho formulára alebo e-mailom na: linda.blahova@msks-piestany.sk.

Podujatie je podporené z verejných zdrojov Fondu na podporu umenia.

Zdroj: Tlačová správa MsKS Piešťany