Hokejový bungee jumping v podaní Havranov na pokračovanie

Warning: Illegal string offset 'alt' in /data/6/1/614b7d31-fe80-4236-a239-9edf38a5930e/zpiestan.sk/web/wp-content/themes/zpiestan_2.0/page-templates/ads-top_article_banner.php on line 14

Warning: Illegal string offset 'caption' in /data/6/1/614b7d31-fe80-4236-a239-9edf38a5930e/zpiestan.sk/web/wp-content/themes/zpiestan_2.0/page-templates/ads-top_article_banner.php on line 15

Warning: Illegal string offset 'sizes' in /data/6/1/614b7d31-fe80-4236-a239-9edf38a5930e/zpiestan.sk/web/wp-content/themes/zpiestan_2.0/page-templates/ads-top_article_banner.php on line 16

Warning: Illegal string offset 'large' in /data/6/1/614b7d31-fe80-4236-a239-9edf38a5930e/zpiestan.sk/web/wp-content/themes/zpiestan_2.0/page-templates/ads-top_article_banner.php on line 16
2
Inzercia

Po výbornom výkone prešpikovanom až nevídanou bojovnosťou vyhrali hráči ŠHK 37 Piešťany nad favorizovanou Banskou Bystricou 2:1 (1:0,1:0,0:1) a upevnili si tak šancu zahrať si aj v tomto ročníku play-off vyraďovacie súboje.

Po pre fanúšika desivých výkonoch v zápasoch doma s Martinom a v Košiciach prišla obroda s celozápasovým výborným korčuľovaním, kvalitnou skalopevnou obranou, s príkladnou bojovnosťou a chuťou získať tri body, ktorá sa prejavila hlavne v závere stretnutia pri tlaku hostí v snahe o vyrovnanie.

Piešťanskí hokejisti tak pokračujú v tohto sezónnom bungee jumpingu, kde sústavne napínajú a uvoľňujú lano klbka piešťanských hokejových nervov, ktoré verí aj neverí v úspech vo vyraďovacích bojoch. Havrani opäť hokejovej verejnosti dokázali, že pokiaľ dajú do zápasu nutné a potrebné, sú viac ako rovnocenným súperom.

Je preto na mieste otázka, čo spôsobuje niekedy až nepochopiteľnú psychickú labilitu mužstva, ktoré na jednej strane vie svojou hokejovou pomätenosťou privádzať do úžasu, na druhej strane podá pádny dôkaz o svojej extraligovej kompetencii, kde v závere vedie privodiť skúsenému a považovanému hráčovi so skúsenosťami z NHL miernu zápasovú rozčarovanosť, ktorú prejaví tlmenou agresivitou?

Najdôležitejšie je, aby odpovede na otázky poznala trénerská dvojica Gudas – Krišák.

Fanúšik a divák piešťanských hokejistov si bude od nich a ich zverencov pýtať obdobný výkon aj v ďalších zápasoch, tobôž v play-off. Hráči už podali more dôkazov, že „Keď sa chce, všetko ide.“

Piešťany si v zápase s Banskou Bystricou zaslúžili vyhrať.

Dôkazom je aj vyjadrenie trénera Baranov, Miroslava Chudého: „My sme neodohrali dobrý zápas. Išli sme do Piešťan s jasným cieľom, vyhrať, ale päťdesiat minút to vyzeralo, že sme si prišli len zahrať. Posledných desať minút už bolo lepších, ale v konečnom dôsledku sme za súperom dnes zaostávali a myslím si, že Piešťany si dnes tri body zaslúžili.“

Výkon mužstva stál opäť na výkone brankára. V zápase skvele rozchytaný Šúrek pôsobil od začiatku nepriestreľne. Spolu s hráčmi výborne čítal hru, aj v tých najťažších chvíľach zápasu dokázal čarovať až kúzliť neuveriteľné zásahy. V hektickom závere pri power-play hostí pred koncom stretnutia atakovaný často na hranici pravidiel udržal tri body a bol jednoznačným a hlavným strojcom úspechu.

Absolutórium si zaslúži aj obrana. O hlavu vyšší a robustnejší hráči hostí mali fyzicky navrch. Piešťanci sa však nepodlomili ani agresívnej frustrácii hostí, ktorí sa nedokázali strelecky presadiť.

O dva utešené góly sa postarali Hudec a Pašek za prispenia obrancu Bambúcha.

Prvý gól vsietili domáci v 17. minúte, kedy si odchovanec piešťanského hokeja Filip Hudec mazácky vychutnal trestné strieľanie za podrazenie v samostatnom nájazde. Strelou pod brvno nedal Korišťanovi šancu a patrične si slávu zo streleného gólu užil.

Druhý gól padol v 37. minúte a vznikol zo šikovnosti Dušana Pašeka. Po vyhranom buly si piešťanská 22 jemne obhodila súpera na vhadzovaní a pri prihrávke na spoluhráča triafa korčuľu Bambúcha, ktorý na milimeter presne zasunul puk do protipohybu brankara medzi tyč a pravý betón.

Hostia znižovali od strelou od modrej v 54. minúte. Po zápase prišlo ešte k malej strkanici s teatrálnym výstupom brankára Košarišťana.

Pred 941 divákmi rozhodovali Konc – Holienka – Sčensný.

Už túto nedeľu sa Havrani predstavia na ľade Skalice. Zápas začína o 17.00 h a fanklub piešťanských Havranom naň poriada výjazd. Viac informácií na HFC04.sk

Text: Rasťo Gavora Foto: Laco Duračka Video: Pavol Jurák