Hokejové majstrovstvá v Piešťanoch: Program v centre aj zvýhodnené vstupenky

Diváci, ktorí môžu podľa aktuálnych protipandemických pravidiel zaplniť štadión do posledného miesta, budú mať možnosť zakúpiť si sadu vstupeniek na všetky zápasy slovenskej reprezentácie za zvýhodnenú cenu. Dejiskom 2022 IIHF Majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji hráčov do 18 rokov divízie I skupiny A bude mesto Piešťany. Turnaj sa koná od 11. do 17. apríla 2022.

Z elitnej kategórie vypadla slovenská osemnástka pred necelými tromi rokmi. Pandémia koronavírusu skrížila plány na rýchly návrat späť medzi najlepších. Majstrovstvá sveta hráčov do 18 rokov boli v roku 2020 aj 2021 zrušené.

„Veríme, že Piešťany budú dobrým hostiteľom a obyvatelia a návštevníci vytvoria skvelú atmosféru. Piešťany ako kúpeľné mesto má všetky predpoklady hráčom vytvoriť pravé zázemie nielen pre ubytovanie, ale aj pre možnosti regenerácie,“ povedal primátor mesta Piešťany Peter Jančovič.

Radnica v spolupráci s organizačným výborom MS pripravuje viacero sprievodných podujatí pre občanov a návštevníkov, o ktorých bude podrobne informovať prostredníctvom sociálnych sietí. Dianie na šampionáte chcú organizátori priniesť aj priamo do centra. Na piatok 8. apríla je naplánované popoludnie s autogramiádou hokejistov, súťažami o vstupenky a kultúrnym programom.

Slováci na turnaji odohrajú päť zápasov proti výberom Japonska, Nórska, Francúzska, Dánska a Kazachstanu. Vstupenky na zápasy našej reprezentácie sa budú predávať v dvoch cenových kategóriách. Za vstupenku na sedenie zaplatia diváci 12 eur, lístok na státie bude stáť 6 eur. Na ostatné zápasy sa budú predávať vstupenky v jednotnej cene 2 eurá.

„Keď ‚osemnástka‘ vypadla z elitnej kategórie, začali sme pracovať na tom, aby sme ju čo najskôr vrátili späť. Organizácia tohto turnaja je jedným z krokov, ktorý by k tomu mohol pomôcť. Aj keď nám pandémia skrížila plány, verím, že chlapcom sa návrat medzi elitu podarí a nadviažu tak na skvelý výsledok našej seniorskej reprezentácie na ZOH v Pekingu,“ povedal prezident SZĽH Miroslav Šatan.

„Pre fanúšikov sme pripravili aj zvýhodnenú cenu za balík vstupeniek na všetky zápasy Slovenska. Záujemcovia o miesta na sedenie zaplatia 50 eur a na státie spolu len 25 eur. Veríme, že kapacitu štadióna využijeme naplno a pomôžeme tak našim reprezentantom v boji o postup medzi najlepších,“ objasnil predseda organizačného výboru MS hráčov do 18 rokov Peter Janovský.

Fanúšikovia si budú môcť vstupenky zakúpiť prostredníctvom siete ticketportal.sk. Pokladnice budú otvorené aj priamo na zimnom štadióne v Piešťanoch v dňoch zápasov, no organizátori upozorňujú, že kapacita štadióna napríklad umožňuje predať na jeden zápas len 300 vstupeniek na státie, a tak by záujemcovia nemali kúpu vstupeniek odkladať. Termín spustenia predaja oznámia organizátori v najbližších dňoch.

Zdroj: SZĽH/www.hockeyslovakia.sk

Foto: Ján Súkup