31.07.2015 # 19:15 # 19:15

Hokej: V tíme havranov pokračuje aj Tomáš Brňák

Inzercia

Koniec pracovného týždňa priniesol ďalších hráčov, ktorí nastúpia do prípravy ŠHK 37 Piešťany. Tá začne v nedeľu 2. augusta v Nitre na ľadovej ploche na Klokočine.

O miesto brankárskej jednotky bude s Patrikom Rybárom súperiť mladý brankár Andrej Košarisťan. 21-ročný odchovanec dolnokubínskeho hokeja pôsobil v uplynulej sezóne v extraligovej Banskej Bystrici i prvoligovej Detve.

Z Banskej Bystrice do Piešťan prichádza aj nádejný obranca Daniel Gachulinec, ktorý bol pred dvomi rokmi kapitánom reprezentačnej dvadsiatky na majstrovstvách sveta. Tak ako v predošlých sezónach bude neodmysliteľnou súčasťou piešťanskej defenzívy aj Tomáš Brňák – minuloročný kapitán havranov.

O miesto v útoku ŠHK 37 Piešťany zabojujú ďalší mladíci. V Piešťanoch by mal v nasledujúcej sezóne pôsobiť Peter Hrehorčák, ktorý naposledy pôsobil v kontinentálnej MHL v tíme Sakhalinskie Akuly, kde ho viedol aj bývalý tréner havranov Milan Klement. Z českej Břeclavi prichádza o miesto na extraligovej súpiske bojovať Kristián Kučera. Mladý odchovanec Senice v minulosti nastupoval aj v USA, Litve, či v ďalších českých kluboch.

Do prípravy havranov sa zapojí aj ďalší trenčiansky odchovanec Jakub Šimíček, naposledy pôsobiaci v Skalici. Šancu ukázať sa dostane aj mladý Piešťanec Martin Kubo – syn piešťanskej brankárskej legendy Petra „Anču“ Kuba. Ten v minulých sezónach hrával v Nórsku.

Aktuálna podoba kádra ŠHK 37 Piešťany:

Brankár: Patrik Rybár, Andrej Košarišťan

Obrancovia: Richard Filip, Tomáš Hluch, Matej Svetlík, Filip Vatrt, Andrej Mrázik, Martin Žitňanský, Martins Gipters, Erik Bednár, Ivan Krotov, Yegor Grishatov, Tomáš Brňák, Daniel Gachulinec

Útočníci: Jozef Balej, Jakub Ručkay, Marcel Holovič, Filip Hudec, Ondrej Valo, Edgars Brancis, Oliver Ďuriš, Martin Filo, Martin Belluš, Jozef Tibenský, Peter Hrehorčák, Kristián Kučera, Jakub Šimíček, Martin Kubo

Text: Tlačová správa ŠHK 37 Piešťany Foto: Laco Duračka

X