23.01.2015 # 21:39 # 21:39

Hokej: Tri body zrodené na Petrášovej krvi

www.wai.sk/uvod
Inzercia

Po vynikajúcom výkone piešťanských havranov v kľúčovom zápase s MšHK Žilina zavládla v piešťanskom hokejovom srdci veľká spokojnosť. Havrani dokázali, že v dôležitých chvíľach vedia spojiť svoje hokejové kvality na každom poste a porazili vo vyhláseniach až prehnane sebavedomého a na výsledkoch rozbehnutého súpera na ceste do play-off 3:0 (0:0,2:0,1:0). 

Hokej v Piešťanoch začal konečne baviť a láka. Rozumné zníženie vstupného v spojitosti so zaujímavým hokejom prilákalo na piešťanský zimný štadión opäť viac divákov. Je príjemné sa tešiť na derby zápas s Duklou Trenčín na budúci utorok, kde by opäť návštevnosť mohla poskočiť smerom nahor.

Víťazstvo ŠHK 37 Piešťany sa nerodilo ľahko. Prvé a zlepené dva góly padli až v závere druhej tretiny (39. a 40. minúta) a leví podiel na nich mal mladý slovenský reprezentant v drese s havranom na hrudi, Samuel Petráš, ktorý na vlastnej tvári dvakrát zacítil žilinskú hokejku s krvavým znamienkom a následné vylúčenia pretavili piešťanskí hokejisti dvoma gólmi do rozhodujúceho náskoku. Záverečné gólové slovo si vzal päť sekúnd pred koncom Dušan Pašek a 1 730 havranom v hľadisku poslal jasný odkaz o tom, že sa hrá plných 60 minút.

denis godla foto laco duracka

Za víťazstvom stál aj rešpektovateľný, bojovný a značnú časť hracieho času aj príkladný výkon obrany s mimoriadne charizmatickou koncovkou s reprezentačným výkonom excelentného Denisa Godlu v bráne. Denis Godla bol stavebným pilierom piešťanského víťazstva. Jeho zákroky pri žilinských šanciach budili veľký dojem rešpektu z mimoriadneho talentu tohoto mladého rodáka z Kežmarku o ktorom už vie celý hokejový svet v spojitosti s rýchlym profesionálnym rastom a napredovaním v nadnárodnej KHL. 

havrani fanusikovia

Je radosť pozerať na živou vodou pokropené Piešťany. Ani vo chvíľach tlaku súpera hráči nepanikária, vedia umne puk podržať, hra stratila detinskosť a naivitu. 

„Budem stručný, videli sme vyrovnané stretnutie, ktoré rozhodlo tri využité presilovky domácich. Bez gólu sa nedá vyhrať,“ zhodnotil tréner Žiliny M. Groma.

„Všetko sme podriadli tomu aby sme tento 6 bodový zápas vyhrali, čo sa nám vďaka využitým presilovkám aj podarilo. Podržal nás brankár, chalani bojovali či už dopredu, alebo dozadu a sme radi za tri body,“ povedal po zápase asistent piešťanského trénera J. Krišák.

V ďalšom kole nastúpia Piešťanci už túto nedeľu na ľade MHK Zvolen. V utorok 27. januára o 18.00 h hostia na svojom ľade Trenčín.

Text: Rasťo Gavora Foto: Laco Duračka Video: Pavol Jurák

Inzercia
X