Tréner havranov: Na domáce súboje sa tešíme

Po víkendových súbojoch v Košiciach sa štvrťfinálová séria play-off hokejovej Tipsport extraligy medzi mužstvami ŠHK 37 Piešťany a HC Košice presúva za stavu 1:1 do Piešťan. Havrani budú mať v stredu a štvrtok výhodu domáceho prostredia. V oba dni začínajú zápasy zhodne o 17:00 h.

Piešťanským hokejistom sa v sobotu podarilo košických oceliarov zaskočiť a porazili ich 3:1. Druhý zápas sa havranom až tak nevydaril a prehrali 2:5. Štvrťfinálová séria sa teraz presúva do Piešťan, kde hráči ŠHK 37 Piešťany budú chcieť určite uspieť a využiť výhodu domáceho prostredia.

S čím vstupujú do nasledujúcich zápasov nám prezradil tréner ŠHK 37 Leo Gudas. „Na domáce súboje sa veľmi tešíme. Budeme chcieť opäť produkovať hokej, ktorý je našou doménou. Z našej strany teda nie je dôvod ohľadom taktiky nič meniť.“

Z hráčskeho kádra nám prezradil očakávania pred tretím a štvrtým stretnutím útočník Marcel Holovič. „Séria sa sťahuje k nám a chceme opäť vyhrať minimálne jeden zápas. Pevne verím, že sa nám to podarí a spravíme pre to všetko.“

V stredu tiež odohrajú dôležitý zápas dorastenci, ktorí hrajú finále prvej ligy proti Trnave a prehrávajú 0:2 na zápasy. Začiatok je o o 11:30 h.

„Radi by sme pozvali všetkých fanúšikov piešťanského hokeja, aby prišli do Easton arény podporiť či už mužov, tak aj dorastencov. Oba tímy hrajú veľmi dôležité zápasy a určite sa potešia veľkej fanúšikovskej podpore, ktorá ich poženie za víťazstvom,“ pozval Piešťancov na hokej tlačový hovorca ŠHK 37 Piešťany Tomáš Horký.

Text: Tlačová správa Foto: Martin Palkovič