05.05.2016 # 09:58 # 09:58

Hokej: Tibenský a Rybár sú medzi elitou Tipsport ligy

Inzercia

Vedenie najvyššej slovenskej hokejovej súťaže Tipsport ligy v stredu podvečer udelilo ocenenia najlepším jednotlivcom v jednotlivých kategóriách, medzi ktorými boli aj hráči ŠHK 37 Piešťany brankár Patrik Rybár a útočník Jozef Tibenský.

Riaditeľ spoločnosti Pro-Hokej Richard Lintner Zlatú prilbu Tipsport ligy z dielne sochárky Miry Podmanickej odovzdal útočníkovi Piešťan Jozefovi Tibenskému, ktorý sa stal autorom najkrajšieho gólu celej sezóny 2015/2016. Dvadsaťdvaročný krídelník 17. januára v domácom súboji 40. kola najvyššej domácej hokejovej súťaže proti Nitre predviedol pekné sólo cez celú hraciu plochu a presným zásahom zmiernil prehru „havranov“ na 2:3.

Bez povšimnutia nezostal ani najlepší strelec Tipsport ligy Lukáš Hvila z Banskej Bystrice, ktorý v 66 dueloch za „baranov“ nastrieľal 34 gólov. Najproduktívnejším hráčom súťaže sa stal jeho klubový spoluhráč Juraj Majdan, ktorý k 25 gólom pridal aj 40 asistencií a nazbieral dovedna 65 bodov, o dva viac ako druhý David Laliberté z Nitry. Cenu dostal aj Patrik Rybár z Piešťan, ktorý v uplynulom ročníku odchytal 43 duelov a zaznamenal úspešnosť zásahov 93,35 %, najvyššiu spomedzi všetkých gólmanov. Najlepším nováčikom najvyššej domácej hokejovej súťaže sa stal Marián Studenič, ktorý ročník začal v rodnej Skalici a potom zakotvil v Dukle Trenčín.

hokje_shk37piestany_martin_5 patrik rybár

Zdroj: shk37piestany.sk Foto: Laco Duračka, Martin Palkovič

X