Hokej: Sme majstri v psychickom ubíjaní samých seba

Warning: Illegal string offset 'alt' in /data/6/1/614b7d31-fe80-4236-a239-9edf38a5930e/zpiestan.sk/web/wp-content/themes/zpiestan_2.0/page-templates/ads-top_article_banner.php on line 14

Warning: Illegal string offset 'caption' in /data/6/1/614b7d31-fe80-4236-a239-9edf38a5930e/zpiestan.sk/web/wp-content/themes/zpiestan_2.0/page-templates/ads-top_article_banner.php on line 15

Warning: Illegal string offset 'sizes' in /data/6/1/614b7d31-fe80-4236-a239-9edf38a5930e/zpiestan.sk/web/wp-content/themes/zpiestan_2.0/page-templates/ads-top_article_banner.php on line 16

Warning: Illegal string offset 'large' in /data/6/1/614b7d31-fe80-4236-a239-9edf38a5930e/zpiestan.sk/web/wp-content/themes/zpiestan_2.0/page-templates/ads-top_article_banner.php on line 16
2
Inzercia

V dohrávke 46. kola Tipsport extraligy prehrali hráči ŠHK 37 Piešťany s MHC Martin v priamom súboji o siedmu priečku zahanbujúco 1:7 (0:3,1:2,0:2).

Piešťanskí hokejisti predviedli v dôležitom zápase o siedmu priečku čosi čudesné so „zombie“ prvou tretinou, ktorá sa nedá nazvať ani bezkrvnou. V priamom súboji o dôležitú psychickú pohodu do záverečných kôl základnej časti prišiel absurdný výbuch v prvej časti hry s následným kolotočovým naháňaním včerajšieho dňa až do konca stretnutia.

Súper opäť nemusel siahnúť až na dno svojho hokejového kumštu. Od začiatku zápasu hráči svojho hosťa až nehokejovo a úslužne nútili chytiť opraty stretnutia vo svoj prospech. Už v 3. minúte nepochopiteľne detinsky hrali domáci oslabenie o dvoch hráčov, čo súper náležite v dôležitom stretnutí využil. Dva góly v závere prvej časti hry len podčiarkli logickosť a spravodlivosť rozdielneho prístupu oboch mužstiev k tomuto stretnutiu.

Piešťanskému fanúšikovi zostáva veriť, že nepochopiteľná zvláštnosť tohto stretnutia nebude opäť vstupnou bránou do trápenia v ďalších kolách. Pred play-off a hlavne v samotnej vyraďovacej fáze si to mužstvo Lea Gudasa už nemôže dovoliť.

Tréner Martina na tlačovej konferencii po zápase žiaril spokojnosťou. „O dôležitosti zápasu hovoriť nemusím. Myslím, že sme sa pripravili veľmi zodpovedne. Ďakujem celému mužstvu za predvedený výkon.“

Naopak, asistent trénera Piešťan Jozef Krišák hovoril o ôsmom dni v týždni v podaní svojich zverencov. „Dnes nám to proste nevyšlo. O zápase rozhodla prvá tretina. Sú dni, keď to proste nejde a dnes to bol náš prípad.“

V ďalšom zápase sa piešťanskí havrani predstavia v stredu 11. februára na ľade majstrovských Košíc. Najbližší domáci duel odohrajú Piešťany 13. februára o 18. hodine a súperom budú Barani z Banskej Bystrice.

ŠHK 37 Piešťany – MHC Mountfield Martin 1:7 (0:3, 1:2, 0:2)

Góly: 34. Holovič – 4. Galamboš (Markovič, Smrek), 18. Podzinš (Zucker), 20. Važan (Markovič, Matejka), 36. Fujerík (Török), 40. Važan (Zucker), 41. Markovič (Smrek), 47. Varga (Markovič, Fujerík). Rozhodovali: D. Konc, Lauff – Sčensný, Rovenský, vylúčení: 3:7 navyše Rais 5+DKZ za podrazenie a Petráš (obaja Piešťany) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, 921 divákov

Text: Rasťo Gavora Foto: Laco Duračka Video: Pavol Jurák