Hokej: Šiesta havrania prehra v rade gólom šesť sekúnd pre koncom

Warning: Illegal string offset 'alt' in /data/6/1/614b7d31-fe80-4236-a239-9edf38a5930e/zpiestan.sk/web/wp-content/themes/zpiestan_2.0/page-templates/ads-top_article_banner.php on line 14

Warning: Illegal string offset 'caption' in /data/6/1/614b7d31-fe80-4236-a239-9edf38a5930e/zpiestan.sk/web/wp-content/themes/zpiestan_2.0/page-templates/ads-top_article_banner.php on line 15

Warning: Illegal string offset 'sizes' in /data/6/1/614b7d31-fe80-4236-a239-9edf38a5930e/zpiestan.sk/web/wp-content/themes/zpiestan_2.0/page-templates/ads-top_article_banner.php on line 16

Warning: Illegal string offset 'large' in /data/6/1/614b7d31-fe80-4236-a239-9edf38a5930e/zpiestan.sk/web/wp-content/themes/zpiestan_2.0/page-templates/ads-top_article_banner.php on line 16
1
Inzercia

Piešťanským havranom a ich fanúšikom ukazuje druhá polovica základnej časti Tipsport ligy odvrátenú tvár úspechu. Iba štyri body zo siedmych zápasov spôsobujú, že „nahanobený“ náskok a pobyt v kľudných vodách tabuľky začína miznúť a havrani sa opäť potácajú nad miestami, ktorým prináleží boj o záchranu, baráž. Na deviate miesto máme náskok už len tri body.

Príčiny tohoto negatívneho javu môžeme hľadať okrem iného aj v absencii dominantných opôr v tíme. Po vážnom zranení Martina Filu, mužstvo na dva mesiace opustil aj minuloročný kapitán Tomáš Brňák.

Po odchode Jozefa Baleja tím rovnako stratil vodcovský bod a náhrada v podobe Ondreja Mikulu zatiaľ bodový efekt neprináša. Z dlhodobého zranenia sa pomaly dostáva Daniel Gachulinec, ktorý by sa mal k mužstvu pripojiť krátko po novom roku. Vrásky na tvári trénerov robí aj Ivo Kotaška, ktorý po tiahlych problémoch s chrbtom má zlomený prst na ruke.

Šesťbodový zápas v Martine začali havrani výborne. Najskúsenejšia dvojica Holovič-Ručkay sa naslepo našla už pri prvom striedaní a druhý menovaný do prázdnej brány otvoril skóre duelu. Do dvadsiatich minút prvej časti hry však domáci upravili výsledok na 3:1.

V druhom dejstve plieskal bič na konci. Dvoma gólmi z 38. a 39. minúty hostia domácich dokonale zaskočili. Autorom gólov boli Tvrdoň a Holovič.

V poslednej časti havrani prežili okrem iného aj presilovú hru domácich 5 na 3 a všetko vyzeralo na bodovú deľbu. Des v očiach a maximálny typ frustrácie fanúšikov piešťanského hokeja spôsobila posledná, 60. minúta zápasu, keď iba šesť sekúnd pred koncom domáci rozhodli o tom, že body zostávajú v Martine.

Najbližší domáci zápas odohrajú havrani 3. januára 2016 s Popradom o 18.00 h.

Text: Rasťo Gavora/Piešťanskí Havrani Ilustr. foto: Martin Palkovič