Hokej: Ryby, rybky, rybičky a Rybár

Warning: Illegal string offset 'alt' in /data/6/1/614b7d31-fe80-4236-a239-9edf38a5930e/zpiestan.sk/web/wp-content/themes/zpiestan_2.0/page-templates/ads-top_article_banner.php on line 14

Warning: Illegal string offset 'caption' in /data/6/1/614b7d31-fe80-4236-a239-9edf38a5930e/zpiestan.sk/web/wp-content/themes/zpiestan_2.0/page-templates/ads-top_article_banner.php on line 15

Warning: Illegal string offset 'sizes' in /data/6/1/614b7d31-fe80-4236-a239-9edf38a5930e/zpiestan.sk/web/wp-content/themes/zpiestan_2.0/page-templates/ads-top_article_banner.php on line 16

Warning: Illegal string offset 'large' in /data/6/1/614b7d31-fe80-4236-a239-9edf38a5930e/zpiestan.sk/web/wp-content/themes/zpiestan_2.0/page-templates/ads-top_article_banner.php on line 16
1
Inzercia

V 28. kole hokejovej Tipsport ligy porazili piešťanskí havrani Skalicu 3:2 (0:1, 2:0, 1:1). V prvej tretine Piešťany neexistovali. Svojou hrou pripomínali len bezcielne a nelogicky splašene plávajúce ryby v skalickej sieti. Šupináč nebol iba jeden. Piešťany vďačia za víťazstvo Patrikovi Rybárovi.

Pokiaľ by na svetelnej tabuli svietlo skóre výrazne naklonené na stranu mužstva zo Záhoria, spravodlivosti by bolo zadosťučinené. Hlavnou prekážkou cesty puku do siete bol práve piešťanský gólman, ktorý bravúrne pochytal dvadsať tri z dvadsiatich štyroch striel. Nie raz sa z tribún ozýval neveriacky a životabudičný pokrik: „My chceme Piešťany“.

V druhej časti hry klinická smrť piešťanských hráčov pomaly povoľovala. Vyrovnanie prišlo až v 34. minúte, keď brankár Skalice Ševela neodhadol svoje predsunutie voči strelcovi naznačujúcemu zakončenie a po prihrávke zostalo Marcelovi Holovičovi trafiť prázdnu skalickú bránu. Misky váh na našu stranu naklonil v poslednej minúte druhej časti hry bojovník Jakub Šimíček, ktorý dokonale podpísal rokmi overenú hokejovú múdrosť, že žiaden puk nie je stratený, pokiaľ rozhodca nepíska.

V tretej časti hry sa hral konečne obojstranný hokej a diváci nemuseli oči prevracať. Spravodlivé vyrovnanie zariadil v 57. minúte „teplomerom“ skalický Barák a pretrhol tak celozápasovú smolu, ale aj nemohúcnosť svojho tímu.

Piešťany však majú vo svojej zostave meno Samir Saliji. 31. ročného rodáka z Nitry s albánskymi koreňmi.. Už v druhom stretnutí po sebe si Saliji pripísal leví podiel na rozhodnutí v zápase.

Poväčšinou rýchlostne nie moc trčiace pravé krídlo tretieho útoku si v 59. minúte dokonale vychutnalo skalického obrancu, z ktorého urobil stojaci kužeľ, kľučka na brankára a rutinérske zakončenie znamenajúce 49 bod do tabuľky.

Piešťany sa týmto víťazstvom ostávajú na šiestej pozícii, ale opäť viac priblížili k „lepšiemu“ v najvyššej hokejovej súťaži na Slovensku. Na tretie miesto strácame iba štyri body.

V piatok, 11. decembra sa havrani predstavia na horúcej žilinskej pôde, kde tento rok ešte nebodovali. Najbližší domáci duel rozlosovanie naplánovalo na 13. decembra a súperom bude Banská Bystrica.

Text: Rasťo Gavora/Piešťanskí Havrani Foto: Laco Duračka (1.), Roman Tibenský (2.-11.)

IMG_7398 foto R_Tibenský IMG_7399 foto R_Tibenský IMG_7408 foto R_Tibenský IMG_7443 foto R_Tibenský IMG_7444 foto R_Tibenský IMG_7453 foto R_Tibenský IMG_7551 foto R_Tibenský IMG_7552 foto R_Tibenský IMG_7553 foto R_Tibenský IMG_7557 foto R_Tibenský