15.02.2015 # 20:16 # 20:16

Hokej: Kutálek odchádza do Košíc, Stupka dohrá sezónu u havranov

Inzercia

V závere prestupového obdobia, ktoré sa končí dnes, 15. februára o polnoci bolo rušno aj u havranov. Extraligové kluby ŠHK 37 Piešťany a HC Košice dohodli na hráčskej výmene.

Najproduktívnejší hráč Piešťan Tibor Kutálek odchádza k úradujúcemu majstrovi na hosťovanie do konca sezóny a Václav Stupka, ktorý bol doposiaľ v Piešťanoch na hosťovaní dohrá sezónu za havranov. Z hosťovania sa späť do Košíc vracia aj obranca Adam Drgoň.

Havrani sa tak v zvyšku sezóny budú musieť zaobísť bez svojej najväčšej opory. Kutálek (28 r.) nazbieral v 50 zápasoch 42 bodov (20+22) a bol suverénnym lídrom tímovej produktivity. O tom, ako celý transfer prebehol hovoril prezident ŠHK 37 Piešťany Jaroslav Lušňák. „K dohode s Košicami o výmene hráčov došlo až dnes po zápase. Všetko bolo do poslednej chvíle otvorené.“

Vedenie ŠHK 37 malo v pláne ešte niektoré pohyby v mužstve, no nakoniec neboli realizované a káder už zostáva uzavretý.

Štart brankára Denisa Godlu, v nasledujúcich stretnutiach havranov nie je istý, pretože Slovanu Bratislava sa skomplikovala situácia s brankármi. O jeho ďalšom pôsobení v Piešťanoch sa rozhodne v najbližších dňoch.

Ďalší z úspešných „dvadsiatkarov“ Samuel Petráš rovnako zostáva v Piešťanoch do konca sezóny.

Text a foto: Tlačová správa ŠHK 37 Piešťany Foto: Laco Duračka

X