Hokej: Klub zverejnil mená ďalších hráčov

Rokovania medzi vedením ŠHK 37 Piešťany a potenciálnymi adeptami na piešťanský dres prebiehali aj v stredu a tak sú známi ďalší hráči, ktorí sa zapoja do prípravy na nadchádzajúcu extraligovú sezónu.

O miesto v piešťanskom kádri budú bojovať dvaja lotyšskí hokejisti – obranca Martins Gipters a útočník Edgars Brancis. Prvý menovaný bol v poslednej sezóne kapitánom lotyšského mužstva Liepaja, kde ako obranca nazbieral v 30 zápasoch základnej časti 42 bodov (20+22) a v ďalších jedenástich stretnutiach play-off nazbieral 17 kanadských bodov (7+10), čo je na obrancu výborná štatistka. M. Gipters je navyše reprezentantom Lotyšska. Jeho krajan, útočník E. Brancis nastupoval v uplynulej sezóne rovnako v Lotyšsku, no v tímoch Prizma Riga a HK Kurbads, kde tiež patril k produktívnym hráčom.

Konkurenciu v tíme zvýšia aj ďalší slovenskí hráči prichádzajúci bojovať o miesto v zostave. Obranu by mohol vystužiť 24-ročný obranca Erik Bednár, ktorý v minulom ročníku nastupoval v Nitre. Predtým pôsobil viac sezón v Dukle Trenčín a skúsenosti má aj s treťou ruskou ligou.

O miesto v útoku zabojujú odchovanci Dukly Trenčín Martin Filo a Oliver Ďuriš. Filo odohral uplynulú sezónu v poľskom Osvienčime a trenčianskej Dukle, Ďuriš prichádza do Piešťan z nemeckého treťoligového Hannover Indians, kde patril k najproduktívnejším hráčom tímu.

Aktuálna podoba kádra ŠHK 37 Piešťany:

Brankár: Patrik Rybár

Obrancovia: Richard Filip, Tomáš Hluch, Matej Svetlík, Filip Vatrt, Andrej Mrázik, Martin Žitňanský, Martins Gipters, Erik Bednár

Útočníci: Jozef Balej, Jakub Ručkay, Marcel Holovič, Filip Hudec, Ondrej Valo, Edgars Brancis, Oliver Ďuriš, Martin Filo

Text: Tlačová správa ŠHK 37 Piešťany Ilustr. foto: Laco Duračka