Hokej: K Havranom sa vráti aj Jakub Ručkay

Hokejový klub ŠHK 37 Piešťany prezradil mená prvých hráčov, ktorých angažoval na nasledujúcu sezónu. Sú medzi nimi Jozef Balej aj tunajší odchovanci Richard Filip a Jakub Ručkay.

Najzvučnejšie meno, ktoré si v nadchádzajúcej sezóne oblečie piešťanský dres je útočník Jozef Balej (33 r.). Skúsený forvard naposledy pôsobil v českej Plzni. V tamojšej extralige v minulosti hrával aj za Chomutov, Kometu Brno, či Třinec. Odchovanec Dukly Trenčín má aj viacročné skúsenosti so zámorským hokejom. Dokonca obliekal dresy klubov NHL Montreal Canadiens, New York Rangers, či Vancouver Canucks. V Piešťanoch si od J. Baleja sľubujú hlavne útočnú silu a skúsenosť.

Ďalšími známymi hráčmi, ktorí sa budú preháňať po ľade Easton arény sú dvaja navrátilci a piešťanskí odchovanci – obranca Richard Filip a útočník Jakub Ručkay. Prvý menovaný bol v dvoch extraligových sezónach kapitánom ŠHK 37, no minulý ročník odohral v rumunskom Brašove. Jakub Ručkay sa do kúpeľného mesta vracia z Nitry, kde pôsobil jeden a pol sezóny.

Z minuloročného kádra budú v Piešťanoch aj naďalej pokračovať brankár Patrik Rybár a útočník Marcel Holovič.

Do prípravy na ľade, ktorá začne v nedeľu 2. augusta sa zapojí aj viacero piešťanských odchovancov, ktorí budú bojovať o miesto na extraligovej súpiske. Z obrancov sa bude o svojich kvalitách snažiť presvedčiť trénera Lea Gudasa Tomáš Hluch, Matej Svetlík, Filip Vatrt, Andrej Mrázik a Martin Žitňanský. O miesto v útoku sa pobijú Filip Hudec a navrátilec z Ameriky Ondrej Valo.

Aktuálna podoba kádra ŠHK 37 Piešťany:

Brankár – Patrik Rybár

Obrancovia – Richard Filip, Tomáš Hluch, Matej Svetlík, Filip Vatrt, Andrej Mrázik, Martin Žitňanský

Útočníci – Jozef Balej, Jakub Ručkay, Marcel Holovič, Filip Hudec, Ondrej Valo

Text: Tlačová správa ŠHK 37 Piešťany