Hokej: K havranom prichádzajú Belluš a Tibenský

ŠHK 37 Piešťany bude skúšať ukrajinského aj ruského hokejistu. Káder havranov pre extraligovú sezónu sa stále tvorí a aj dnes pribudli hráči, ktorí sa zapoja do prípravy na extraligovú sezónu.

Dres piešťanských havranov bude v nadchádzajúcej sezóne obliekať útočník Martin Belluš (na fotografii). Šikovný pravák prichádza do kúpeľného mesta z kazašského Irtyšu Pavlodar. Odchovanec Spišskej Novej Vsi nastupoval v slovenskej extralige aj v drese Popradu, predtým pôsobil v juniorskom tíme Tatranských Vlkov, ktorí nastupovali v kontinentálnej lige MHL.

Útočné rady rozšíri aj nádejný útočník Jozef Tibenský. Ten v uplynulom ročníku nastupoval v juniorke Slovana Bratislava, no v sezóne 2013/2014 hrával za HK Orange 20 a predstavil sa aj na svetovom šampionáte do 20 rokov.

Do Piešťan navyše prichádzajú na skúšku dvaja obrancovia z východu Európy – Ukrajinec Ivan Krotov a Rus Yegor Grishatov. Obaja majú skúsenosti aj so zámorským hokejom, keď v minulosti nastupovali v súťaži GMHL. Zaujímavé sú predovšetkým fyzické parametre Grishatova, ktorý meria 197 centimetrov a váži 104 kilogramov.

Aktuálna podoba kádra ŠHK 37 Piešťany:

Brankár – Patrik Rybár

Obrancovia – Richard Filip, Tomáš Hluch, Matej Svetlík, Filip Vatrt, Andrej Mrázik, Martin Žitňanský, Martins Gipters, Erik Bednár, Ivan Krotov, Yegor Grishatov

Útočníci – Jozef Balej, Jakub Ručkay, Marcel Holovič, Filip Hudec, Ondrej Valo, Edgars Brancis, Oliver Ďuriš, Martin Filo, Martin Belluš, Jozef Tibenský

Text a foto: Tlačová správa ŠHK 37 Piešťany