Hokej: Havrani v Bratislave nezaváhali

Havrani dali zabudnúť jednoznačným víťazstvom 3:7 nad Orange 20 na domáce zaváhanie s týmto veľmi nevyspytateľným súperom a víťazstvom sa opäť vrátili na šieste miesto tabuľky hokejovej Tipsport ligy.

Začiatkom októbra v domácom stretnutí s Orange 20 pred 570 divákmi pripravili piešťanskí hokejisti svojim fanúšikom nepríjemné prekvapenie, keď podľahli mladíkom 3:4 po trestných strieľaniach a pripravili sa o dôležité dva body do vyrovnanej tabuľky. V dnešnom stretnutí na ružinovskom Štadióne Vladimíra Dzurillu sa malá senzácia neopakovala a zverenci trénerov Gudasa a Krišáka si z chuti zastrieľali.

Ako prvý sa v druhej minúte presadil center štvrtého útoku Tomčák, ktorý po zisku puku zbytočne nešpekuľoval v pásme z otočky prestrelil domáceho gólmana po prvý krát. V 15. minúte v presilovke nikým neatakovaný Brancis strelou ponad lapačku zvyšoval na 0:2. Mladíci koncom 19. minúty znížili Súkeľom.

V druhej časti hry padlo až päť gólov. Ručkay zvýšil na 1:3, Saliji bombou upravoval na 2:4, Belluš v 35. minúte presnou strelou na 2:5 dával pomaly zabúdať na svoj planý začiatok v piešťansom drese, keď po 20. kolách mal na svojom konte iba jednu prihrávku. Domáci sa dvoma gólmi v tejto časti hry vždy postarali o zdramatizovanie zápasu.

V poslednej časti hry upravili skóre Šimíček a v 52. minúte sa ako posledný v oslabení presadil s chuťou hrajúci Tibenský.

Rozhodovali: Kubuš Jozef, Návratek Roman a Oroliln Michal. Strely na bránu 38:36. Vylúčenia 6:6.

Najbližší zápas odohrajú Havrani v piatok 4. decembra, kedy v derby zápase hostíme Trenčín, od ktorého nás delí päť bodov. Začiatok je o 18.00 h.

Text: Rasťo Gavora/Piešťanskí Havrani