08.04.2016 # 11:46 # 11:46

Hokej: Havrani sú na dnešný zápas bojovne naladení

Podarí sa hokejistom Piešťan vybojovať zotrvanie v najvyššej slovenskej súťaži, alebo si prvýkrát zahrá Tipsport ligu Bardejov? O všetkom sa rozhodne v dnešnom zápase medzi ŠHK 37 Piešťany a a HC Micron Nové Zámky.

Piešťany budú doma hostiť už istého účastníka budúceho ročníka Tipsport ligy. Ak chcú havrani zotrvať medzi elitou, potrebujú získať minimálne bod, inak by vypadli do prvej ligy a Tipsport Ligu by si zahral aj ďalší prvoligista z Bardejova.

„Na dnešný zápas sme bojovne naladení. Všetci vieme o čo sa ide hrať. Nechceme nič nechať na náhodu, takže určite ideme s cieľom vyhrať. Hráme doma, takže to musí byt hneď od začiatku cítiť,“ burcuje pred zápasom so šiestimi bodmi najproduktívnejší hráč Piešťan v play-out Jozef Tibenský.

Zrejme málokto predpokladal, že play-out bude mať podobný priebeh a o postupujúcom, či zostupujúcom sa bude hrať až do posledného zápasu. Realita je však iná a nôž na krku majú Piešťany, ktoré budú sa musieť vysporiadať s veľkým tlakom.

„Dnes to bude aj o psychike. Musíme byť koncentrovaní a nepripúšťať si tlak,“ povedal marcový nositeľ Zlatej prilby a prezradil aj, čo bude pre hráčov z kúpeľného mesta dôležité, aby zápas dotiahli do úspešného konca.  „Musíme sa hneď od začiatku tlačiť do brány a veľa strieľať,  nech si vytvoríme nejaké šance a aby sa nám podarilo streliť prvý gól. To bude podľa mňa kľúčové. Ak sa ujmeme vedenia, trošku to z nás opadne a verím, že sa nám bude hrať lepšie.“

Pre obe mužstvá je to posledný zápas v sezóne, na ktorý sa očakáva početnejšia návšteva. Výjazd ohlásili aj fanúšikovia Nových Zámkov, no podporu potrebujú najmä havrani. Tí by nie príliš vydarenú sezónu zakončili úspešne a radi by sa víťazstvom a zotrvaním v Tipsport lige odvďačili aj fanúšikom, ktorí pri nich stáli aj v turbulentných časoch.

„Dnes je to životný zápas pre nás, i pre celé Piešťany. Budeme potrebovať každého jedného fanúšika, aby nás hnal dopredu za víťazstvom. Preto dúfam, že sa nám podarí náš štadión čo najviac naplniť, aby sme mohli všetci spolu osláviť zotrvanie v najvyššej slovenskej súťaži,“ zakončil J. Tibenský.

Zdroj: shk37piestany.sk

X