01.04.2015 # 08:51 # 08:51

Hokej: Havrani hľadajú juniorov

Inzercia

Hokejový klub ŠHK 37 Piešťany nemal v uplynulej sezóne 2014/2015 v súťaži I. ligy juniorov prihlásený svoj tím. Tesne pred začiatkom sezóny, koncom augusta, vznikla neúnosná situácia s počtom hráčov mládežníckeho tímu. Zapríčinil to odchod niektorých hráčov na vysokoškolské štúdium, prípadne to bola skupina hráčov, ktorí ukončili aktívnu hokejovú kariéru z rodinných dôvodov.

Tím juniorov preto stratil v súťaži konkurencieschopnosť. Ďalším dôvodom neriešiteľnej situácie doplniť „juniorku“ z vlastných zdrojov bola skutočnosť priority udržania najlepších hráčov v dorasteneckej kategórii. Tí následne až do poslednej chvíle bojovali o postup do najvyššej súťaže, nebola možnosť „ostaršenia“ dostatočného počtu hráčov do juniorského mužstva.

Tejto nepríjemnosti, ktorá vznikla tesne pred úvodom uplynulej sezóny, by vedenie klubu do budúceho ročníka I. ligy juniorov chcelo predísť a už teraz sa snaží podnikať kroky, ktoré by fungovanie juniorského tímu v budúcej sezóne zaistili.

Vyzývame preto všetkých hráčov a brankárov ŠHK 37 Piešťany, ročníkov narodenia 1997, 1996, ako aj 1995 (tzv. výnimkári – len hráči), ktorí v uplynulej sezóne mali povolené hosťovanie v iných kluboch, prípadne z osobných dôvodov prerušili alebo ukončili kariéru hokejistu a mali by záujem opätovne zapojiť sa do prípravy s juniorským tímom, aby sa ozvali prostredníctvom e-mailu juniori@shk37piestany.sk, telefonicky na 0903 561606 (p. Laifer) alebo 0908 710007 (p. Parádi).

Výzvu klub rozširuje aj o záujemcov z iných klubov, štartujúcich za túto vekovú kategóriu, ktorí by mali záujem hrať v Piešťanoch.

Text: Tlačová správa ŠHK 37 Piešťany Ilustr. foto: Laco Duračka

X