Hokej: Havrani gól do siete Zvolena netrafili

Warning: Illegal string offset 'alt' in /data/6/1/614b7d31-fe80-4236-a239-9edf38a5930e/zpiestan.sk/web/wp-content/themes/zpiestan_2.0/page-templates/ads-top_article_banner.php on line 14

Warning: Illegal string offset 'caption' in /data/6/1/614b7d31-fe80-4236-a239-9edf38a5930e/zpiestan.sk/web/wp-content/themes/zpiestan_2.0/page-templates/ads-top_article_banner.php on line 15

Warning: Illegal string offset 'sizes' in /data/6/1/614b7d31-fe80-4236-a239-9edf38a5930e/zpiestan.sk/web/wp-content/themes/zpiestan_2.0/page-templates/ads-top_article_banner.php on line 16

Warning: Illegal string offset 'large' in /data/6/1/614b7d31-fe80-4236-a239-9edf38a5930e/zpiestan.sk/web/wp-content/themes/zpiestan_2.0/page-templates/ads-top_article_banner.php on line 16
1
Inzercia

V 44. kole Tipsport extraligy prehrali piešťanskí havrani na ľade HKM Zvolen jednoznačne 5:0 (1:0,3:0,1:0). Pred 1 236 divákmi sa hral na zimnom štadióne vo Zvolene svižný hokej, ktorého výsledok sa zo zhliadnutej hry nedá nazvať spravodlivým.

Havrani pokračovali v dobrom výkone z posledného zápasu so Žilinou, bohužiaľ však s totálnym výbuchom v ofenzívnom zakončení. Pod zasneženou strechou zvolenského zimného štadióna sa necítil vo svojej koži ani mladý gólman havranov Denis Godla a musel byť po štvrtom góle vo svojej sieti v 34. minúte vystriedaný Patrikom Rybárom.

K cti zverencov trénerskej dvojice Gudas – Krišák slúži, že ani za veľmi nepriaznivého stavu a fatálnej streleckej indispozícii neprestali vytrvalo do svojho súpera a favorita stretnutia búšiť. V poslednej časti hry v rozmedzí 46. a 51. minúty si vytvorili v domácom obrannom pásme kolotočový „práter“, ktorý vyvolal na tribúnach štadióna piskot a na internetových „live“ reportážach výrazy ako: „… neuveriteľné, koľko šťastia má dnes zvolenský gólman“, respektíve s priamoúmerným pokračovaním: „Neskutočné! Po krásnej akcii sa Haring nedokázal presadiť.“

Hodnotenie trénera hostí Lea Gudasa bolo bez zbytočnej levitácie v hľadaní dôvodov prehry: „Pre mňa je to hodnotenie veľmi ľahké, pretože keď nedáme gól, nemôžeme vyhrať. V podstate to rozhodlo. V druhej tretine sme dovolili súperovi dať tri góly. Z tých šancí, ktoré sme si vytvorili, sme nedokázali dať gól. A keď góly nedáme, nemôžeme vyhrať. To je všetko.“

O trojbodovom úspechu HKM Zvolen rozhodla strelecká efektivita. V prvej časti hry po nedôraze obrancov a dvojitej dorážke pred Godlom prvýkrát skóroval v 12. minúte Kentoš. V druhej časti hry domáci najprv zvyšoval chytateľnou strelou v 29. minúte Škvaridlo, aby o minútu po hrubej chybe obrancu Jaborníka zvýšil na 3:0 Podkonický. Rozhodujúci náskok v stretnutí a svoj druhý gól dal Podkonický v 34. minúte, keď v presilovke vyhnal z brány neistého Godlu. V poslednej časti hry mali domáci možnosť trestného strieľania v predposlednej minúte za úmyselné posunutie brány hráčom Piešťan. Rutinérsky ho využil Obdržálek strelou ponad lapačku Rybára.

Po 44. kole zostávajú havrani na ôsmej pozícii so šesťbodovým náskokom na Žilinu. V ďalšom kole privítajú Piešťanci na domácom ľade Duklu Trenčín. Zápas začína v utorok o 18. hodine, vstupné je 3.50 €.

Text: Rasťo Gavora Ilustr. foto: Laco Duračka