Hokej: Havran Marcel Holovič bude reprezentovať Slovensko

Veľkej cti a osobného úspechu v podobe povolávky do dresu hokejovej reprezentácie Slovenska sa dostalo centrovi druhého útoku ŠHK 37 Piešťany Marcelovi Holovičovi.

Marcel Holovič odcestuje spolu s tímom vo štvrtok do švajčiarskej Arosy, kde v piatok o 16.15 h nastúpi proti Bielorusku a na druhý deň v čase 16.15, respektíve o 20.15 proti Švajčiarsku alebo Nórsku.

Zápasy slovenskej reprezentácie bude v priamom prenose vysielať verejnoprávna RTVS.

Dvadsaťosem ročný rodák z Trnavy bude na turnaji v reprezentačnom drese debutovať. Podľa posledných informácií nastúpi vo štvrtom útoku s Radovanom Pulišom a Andrejom Kudrnom.

„Je to moja prvá reprezentačná akcia. Budem sa snažiť zaujať a previesť maximum. Verím, že v národnom tíme nie som naposledy,“ povedal pre agentúru SITA Marcel Holovič.

Tréner hokejovej reprezentácie Zdeno Cíger nominoval troch brankárov, osem obrancov a dvanásť útočníkov. Reprezentácia sa pod vedením Zdena Cígera pripravuje na turnaj v Bratislave, kde absolvuje štyri tréningy. V „slovenskej“ časti prípravy sa zúčastňuje aj brankár ŠHK 37 Piešťany, Patrik Rybár, ktorý do Švajčiarska necestuje.

Text: Rasťo Gavora/Piešťanskí Havrani