Hokej: Do tretice všetko dobré s Košicami neplatilo

Warning: Illegal string offset 'alt' in /data/6/1/614b7d31-fe80-4236-a239-9edf38a5930e/zpiestan.sk/web/wp-content/themes/zpiestan_2.0/page-templates/ads-top_article_banner.php on line 14

Warning: Illegal string offset 'caption' in /data/6/1/614b7d31-fe80-4236-a239-9edf38a5930e/zpiestan.sk/web/wp-content/themes/zpiestan_2.0/page-templates/ads-top_article_banner.php on line 15

Warning: Illegal string offset 'sizes' in /data/6/1/614b7d31-fe80-4236-a239-9edf38a5930e/zpiestan.sk/web/wp-content/themes/zpiestan_2.0/page-templates/ads-top_article_banner.php on line 16

Warning: Illegal string offset 'large' in /data/6/1/614b7d31-fe80-4236-a239-9edf38a5930e/zpiestan.sk/web/wp-content/themes/zpiestan_2.0/page-templates/ads-top_article_banner.php on line 16
1
Inzercia

Havrani prehrali v Košiciach 5:1 (2:1, 2:0, 1:0). Až na tretí pokus vo vzájomnom meraní síl dokázal úradujúci majster HC Košice poraziť ŠHK 37 Piešťany a pripísať si na svoje konto plný počet bodov.

HC Košice sa po zlom začiatku a výmene trénera pomaly, ale isto rozbiehajú a stúpajú v tabuľke. Piešťanskí havrani majú v tretej šestine súťaže veľmi ťažké rozlosovanie s množstvom zápasov na klziskách súperov. Striedavé úspechy zverencov Lea Gudasa nateraz postačujú na ôsmu pozíciu s 34 bodmi, už len o skóre pred deviatou Žilinou. V ďalšom kole naši nastúpia na ľade lídra zo Zvolena a prenasledovatelia Žilina a Skalica medzi sebou zvedú vzájomný súboj.

Košice vybehli na Piešťancov na svojom ľade ako sa na úradujúceho majstra patrí a už v 11. minúte Suja zvyšoval na 2:0. Jediný piešťanský úspech zaznamenal v 15. minúte s chuťou hrajúci Tibenský, ktorý s presne miereným angličanom tečou od hornej tyčky znižoval. Gól Tibenského mohol byť vyrovnávajúcim. Dve minúty pred gólom krídla druhého útoku mal obrovskú šancu Hrehorčák, avšak jeho nájazd zastavila tyč.

Chlieb sa lámal v druhej polovici prostrednej časti hry. V 34. minúte Piešťany nevyužili početnú prevahu a o dve minúty pykali. Po vhadzovaní Dudáš prestrelil Rybáka medzi betóny a zvýšil na 3:1. Ešte do konca tretiny sa domáci presadili znova. V 38. minúte bolo 4:1 po strele Hrnku od modrej čiary.

V poslednej časti hry do brány nastúpil Košarišťan. Poslednú úpravu skóre si vzal na svoje „triko“ domáci Dudáš, ktorému stačilo v prečíslení a prihrávke nastaviť do trajektórie puku hokejku a tečom upravil skóre na konečných 5:1.

V ďalšom kole sa havrani v nedeľu 22. novembra predstavia na ľade lídra zo Zvolena. Nabitá tabuľka, s nie veľkými bodovými rozdielmi tlačí zverencov Lea Gudasa do nutnosti bodovať, inak začnú okupovať pozície mimo nasadenia do play-off vyraďovacích bojov.

Text: Rasťo Gavora/Piešťanskí Havrani Foto: Roman Tibenský a Marek Bučko