05.03.2016 # 10:40 # 10:40

Hokej: Búrka vie aj polievať, nie len ničiť

Od začiatku do konca ako v búrke. Niet pokoja pre piešťanský hokej. Kto by ho však od tejto živelnej hry čakal? Táto búrka je však silnejšia, ako tie minulé.

Od leta 2015. Poslaneckých blasfémií na niečo piešťanské v blogoch, bojom s perfídiou v parlamentnom prednese, demonštráciu fanúšikov, cez októbrové, napriek dohodám, tesné schválenie príspevku na deti, dobrému začiatku a vyšumeniu Gudasa, až po záverečné „play – off“, ktoré trvá do samého konca základnej časti. Rozhodnutie príde až v poslednom kole, kedy havrani cestujú do Trenčína a súper od „diplomatov“ z Martina cestuje do Popradu. Piešťany musia vyhrať v riadnom hracom čase, Martinu stačí bod. My chceme mať poliate, nie od búrky zničené.

V súboji s Martinom doľahla na hráčov v modro-žltom zodpovednosť dôležitosti duelu. Mužstvo ukázalo svoju silu, ale aj krehkosť. Už v prvej minúte opora zadných radov, brankár Patrik Rybár z nevedomosti trajektórie puku za jeho chrbátom otvoril vlastnencom skóre. V prvej presilovej hre, kedy Piešťanci hľadali stále pevnú pôdu pod nohami Poprad dôrazom v presilovke zvýšil na 0 – 2.

Zabrala skúsenosť a doliala síl mladíckej dravosti. Ešte do konca prvej tretiny zverenci trénera Gregora vyrovnali po milimetrovej strele Zálešáka a doklepnutí obrancu Gachulinca, ktorý ťažil z práce Tibenského. Táto tretina sa nemala skončiť.

V druhej časti hry havrani poľavili. Súper istý si play – off hral, my sme sa viac ako bolo potrebné ustráchane báli a naordinovaná obranná hra strácala na glance. Výsledkom bola žrď po strele Popradčana Koyša a nepremenené trestné strieľanie hosťujúceho Paločka. Ozdobou tretiny bol pästný súboj Belluša a Števuliaka, ktorý ani poriadne nezačal a už sa Popradčan váľal po ľade.

V poslednej časti hry sa šťastena usmiala na havranov. O dokonalý obrat na 3 – 2 sa prvým piešťanským gólom postaral René (Vinco) Školiak. Päť minút pred koncom bol zápas prerušený po tom, ako Koyš hokejkou udrel od hnevu po plexiskle, ktoré nevydržalo. Ustráchanosť v hre domácich vyvrcholila v 59. minúte, kedy Paukovček v „objatí“ 4 Piešťancov prestrelil všetko čo mu stálo v ceste.

Potrebné dva body na udržanie sa v hre o skutočné play-off zariadil Šimíček v druhej sérii trestných strieľaní.

Pred 1 382 divákmi rozhodovali Baluška, Jonák – Stanzel, Tvrdoň. Vylúčenia: 2:4 na 2 min., navyše Beluš 5 min.+DKZ, údery – Števuliak 5+DKZ, údery, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0

Posledný zápas základnej časti odohrajú Piešťany v nedeľu 6. marca o 17. hodine na zimnom štadióne Pavla Demitru v Trenčíne.

IMG_3107 foto R_Tibenský IMG_3178 foto R_Tibenskýhokej_pn_poprad_03
hokej_pn_poprad_04 hokej_pn_poprad_05 IMG_3466 foto R_Tibenský DPP_0005 DPP_0039 PN_PP_marec_79 PN_PP_marec_60 PN_PP_marec_76 hokej_pn_poprad_09 hokej_pn_poprad_06

Autor: Rasťo Gavora  Foto: Roman Tibenský (2., 3., 6.) , Marek Bučko (7., 8., , Martin Palkovič (1., 4., 5., 12., 13.), Laco Ďuračka (9., 10., 11.)

 

X