Hokej: Bezvýznamné derby v prospech Trenčína

Warning: Illegal string offset 'alt' in /data/6/1/614b7d31-fe80-4236-a239-9edf38a5930e/zpiestan.sk/web/wp-content/themes/zpiestan_2.0/page-templates/ads-top_article_banner.php on line 14

Warning: Illegal string offset 'caption' in /data/6/1/614b7d31-fe80-4236-a239-9edf38a5930e/zpiestan.sk/web/wp-content/themes/zpiestan_2.0/page-templates/ads-top_article_banner.php on line 15

Warning: Illegal string offset 'sizes' in /data/6/1/614b7d31-fe80-4236-a239-9edf38a5930e/zpiestan.sk/web/wp-content/themes/zpiestan_2.0/page-templates/ads-top_article_banner.php on line 16

Warning: Illegal string offset 'large' in /data/6/1/614b7d31-fe80-4236-a239-9edf38a5930e/zpiestan.sk/web/wp-content/themes/zpiestan_2.0/page-templates/ads-top_article_banner.php on line 16
2
Inzercia

Na Trenčianskom zimnom štadióne, kde hlodá zub času – ten zub času, ktorý už štadión Pavla Demitru dávnejšie ohlodal, prehrali v poslednom kole základnej časti hokejovej extraligy piešťanskí havrani s domácou Duklou Trenčín 4:1 (1:0,2:0,1:1).

Približne dve desiatky divákov z Piešťan bez fanklubu výjazdom v utorkový večer do Trenčína iba žlto-modro zabili svoj čas.

Na začiatku stretnutia vytiahla domáca fanúšikovská mlaď transparent zosmiešňujúci fanúšikov Slovana Bratislava a dala tým najavo, ako moc jej záleží na návrate mužstva z nadnárodnej KHL do slovenskej extraligy.

V prvej tretine hrali havrani ako hore šmykľavým kopcom. Jediný gól dali domáci v 16. minúte strelou od modrej čiary. V druhej časti hry sa obraz hry radikálne nezmenil a domáci využívali veľké zaváhania obrany hostí. Na 2:0 zvyšoval v 21. minúte exhavran Šišovský, ktorý zoči-voči Rybárovi rutinérsky využil takmer celoklziskové sólo ďalšieho bývalého hráča Piešťan Melichárka.

Tretí úspech domácich prišiel v 31. minúte, kedy Mikula blafákom ponad ľavý betón nedal Rybárovi šancu. V poslednej časti hry boli Piešťanci až trikrát vylúčení. Na 4:0 zvyšoval Novajovský. Jediný čestný úspech hostí prišiel v 59. minúte, kedy sa z kruhu presadil Leppänen.

Zaujímavosťou stretnutia bolo osobná potyčka Peška s Melichárkom, kde debata týchto dvoch hráčov a donedávna spoluhráčov prešla do krátkej strkanice.

V sobotu cestujú piešťanskí havrani na prvý štvrťfinálový duel do Košíc. Fanclub HFC04 organizuje na zápas vlakový výjazd. Podrobnosti na HFC04.sk

Text: Rasťo Gavora Ilustr. foto: Laco Duračka