14.12.2015 # 12:46 # 12:46

Hokej: Baranina nám tento rok neberie

Inzercia

Ani štvrtý vzájomný duel piešťanských havranov a bystrických baranov nedopadol v prospech zverencov Lea Gudasa. Priamy súboj o štvrtú priečku v tabuľke mali jasne na svojich hokejkách hráči zpod kopca Urpín, ktorí po celý zápas dominovali a oslabeným Piešťancom nedali žiadnu šancu.

Havrani sa o hlavu vyšších a nejaké to kilo ťažších Bystričanov hokejovo zľakli. Hrali nekoncetrovane, ustráchane, často nepresne a rozhodujúcim faktorom sa ukázalo využívanie presilových hier. Zatiaľ čo havrani mali často aj v početnej prevahe o dvoch mužov problém čo i len vystreliť, Bystrica nekompromisne trestala.

Pred samotným zápasom sa predviedol fanclub pútavým a spektakulárnym choreom, ktorému však chýbala pravá hokejová atmosféra k dôležitosti zápasu.

hokej fanusikovia stastne a piestanske

Banská Bystrica sa ujala vedenia v 15 min., keď Zigo mieril presne medzi Rybárove betóny a využil tak jednu z troch presilových hier. Vyrovnanie zariadil v 33. minúte Lotyš Gipters, ktorý prepálil od modrej všetko, čo mu stálo v ceste. Bohužiaľ jeden z mála momentov, kedy havrani dokázali nájsť recept na hru Bystrice.

Tretí gól v poradí rozhodol o osude stretnutia. Po premárnenej presilovke prišla obrovská hrubka Kaniu, ktorý nahral do samostatného nájazdu Hvilovi a ten sa nemýlil. Následne v presilovej hre Handzuš zvýšil na 1-3. V poslednej časti hry zo začiatku opäť jalová presilovka domách a odpoveď Bystrice v podobe štvrtého gólu v podaní Hvilu. Do konca stretnutia skóre upravili Tománek a na konečných 2-5 uzavieral Belluš.

V tomto týždni je v najvyššej slovenskej súťaži pauza. Vyplní ju reprezentačná prestávka. Najbližšie na domáci zápas zavítajú fanúšikovia až po Vianociach – 26. decembra, kedy hostíme HC Košice.

Text: Rasťo Gavora/Piešťanskí Havrani Foto: Roman Tibenský, Marek Bučko

X