Hody Trebatice: To najlepšie z českej a slovenskej hudby aj ohňostroj

Trebatice pri Piešťanoch sa 12. a 13. augusta stanú centrom dobrej zábavy. Na hodoch, z ktorých sa za roky existencie vyvinul obľúbený festival, vystúpi Hex, Gladiator, Heľenine oči, Tiktaci, The Paranoid a ďalší umelci.

Do malej západoslovenskej dediny príde aj česká kapela Čechomor, ktorá ponúkne ochutnávku pripravovaného albumu.

Návštevníci sa môžu tešiť aj na neplánovaný bonus. Festival ukončí famózny veľkolepý ohňostroj.

„Som naozaj rád, že do Trebatíc sa nám podarilo dostať špičku slovenskej a českej hudobnej scény. O skvelú zábavu sa postará Hex, Gladiator, Heľenine oči, Tiktaci, The Paranoid a ďalší umelci. Príde aj Čechomor, ktorý na podujatí tohto tipu naozaj nemôže chýbať. Okrem skvelej hudobnej produkcie sme znova pripravili aj množstvo atrakcií pre deti, verím, že potvrdíme status výborného rodinného festivalu,“ vraví Dušan Drobný z agentúry Topfest.

Čechomor miluje slovenské publikum a do Trebatíc sa teší o to viac, že tam budú fanúšikovia všetkých vekových kategórií. Kapela pre nich pripravila program, ktorý ich vraj poriadne rozdivočí.

„Milujeme slovenské ľudovky, ktoré sú plné energie a aj preto ich máme v repertoári. Tento rok chystáme nový album a tak určte zahráme aj nejaké novinky. Nebudú však chýbať ani osvedčené hity, ktoré od nás fanúšikovia očakávajú. Dúfam, že si spolu s nami zaspievajú Mezi horama, Gorale alebo Rodičovská lítost,“ teší sa spevák a gitarista kapely František Černý.

„To všetko doplnia výbuchy veľkolepého ohňostroja. Na tomto festivale bude novinkou a verím, že skvelo doplnení výbornú zábavu. Pôvodne sme tento ohňostroj chceli odpáliť na Topfeste, no počasie nám spravilo škrt cez rozpočet a namiesto farebných delobuchov rockový festival ukončili blesky z neba. V Trebaticiach to možno bude ešte väčšia zábava. Ohňostroj totiž rozžiari úplne celú dedinu,“ uzatvára Dušan Drobný.

Text: Tlačová správa