Hlohovec mieri do Rezortu Piešťany

Najvýznamnejšou kultúrno-historickou pamiatkou mesta ležiaceho na úpätí Považského Inovca je pôvodne stredoveký zámok s najväčším platanovým sadom v strednej Európe.

Poslanci mestského zastupiteľstva v Hlohovci odobrili vstup „mesta ruží“ do Rezortu Piešťany. Bude nasledovať schvaľovanie členstva na predstavenstve oblastnej organizácie cestovného ruchu.

Trnavský župan Jozef Viskupič k tomu povedal, že cieľom krajskej organizácie cestovného ruchu Trnavský kraj je pokryť miesta, kde ešte nefungujú oblastné organizácie. „Tentokrát sme iniciovali vstup mesta Hlohovec do OOCR Rezort Piešťany. Rokovania boli z našej strany iniciované už dlhšie a sme radi, že boli úspešné a mesto Hlohovec využilo ponúknutú šancu pre ďalší rozvoj cestovného ruchu. Spájame sily a verím, že to prinesie synergický efekt a nové príležitosti pre všetkých, ktorí pôsobia v tomto sektore a regióne,“ J. Viskupič.

Poslanci mestského zastupiteľstva v Hlohovci schválili aj povinný ročný príspevok vo výške tisíc eur, na základe ktorého bude mať samospráva jeden hlas v rámci valného zhromaždenia Rezortu Piešťany.

„OOCR Rezort Piešťany má v súčasnosti trinásť členov spomedzi samospráv a jedenásť členov z podnikateľských subjektov vrátane kúpeľov a Letiska Piešťany. Výhodou spolupráce v jej rámci je spoločná propagácia podujatí a lokálnych atrakcií pod spoločnou marketingovou značkou. Pochopiteľne pri tom bude súčinná aj naša krajská organizácia,“ povedala výkonná riaditeľka Krajskej organizácie cestovného ruchu Trnavský kraj Agáta Mikulová.

Hlohovec leží na úpätí Považského Inovca a je prezývaný ako „mesto ruží“ vďaka parkovej úprave a bohatej kvetinovej výzdobe. Najvýznamnejšou kultúrno-historickou pamiatkou mesta je pôvodne stredoveký zámok s najväčším platanovým sadom v strednej Európe a empírovým divadlom, ktoré je najstaršou zachovanou budovou divadla na Slovensku.

Medzi ďalšie miesta, ktoré sa v Hlohovci oplatí navštíviť, patrí aj kostol sv. Michala, františkánsky kláštor s kostolom Všechsvätých z 15. storočia, ktorý je dnes sídlom Vlastivedného múzea, hvezdáreň a planetárium a

Zdroj: Tlačová správa – KOCR Trnavský kraj

Ilustr. foto: Martin Palkovič