Hex zahrá v Piešťanoch, o predkapele rozhodujú fanúšikovia

Obľúbená kapela na jeseň odohrala tri emotívne koncerty k 30. výročiu svojho založenia a venovala ich zosnulému spevákovi Ďuďovi. Na jar si jej členovia naplánovali turné s názvom Back to the Clubs Tour. Odštartujú ho už 16. apríla v Piešťanskom pivovare ŽiWell.

Do výzvy, aby sa prihlásili hudobníci, ktorí sa chcú predstaviť v rámci turné Hexu, sa zapojilo 98 kapiel. Členovia Hexu z nich vybrali tucet a vytvorili dvojice – jednu do každého mesta, ktoré je zastávkou Back to the Clubs Tour.

V Piešťanoch to sú Family Friend a Sematam. Rozhodovať o tom, ktorú z týchto kapiel uvidia fanúšikovia pred tunajším vystúpením Hexu, je možné na stránke hudba.sk/hexturne.

„Veľmi nás potešila veľká účasť, a najmä zistenie, že na Slovensku je veľa dobrej mladej hudby. Že to kapely berú vážne, majú dobré nahrávky, dobré klipy, že do toho dávajú všetko. Hlásili sa nám interpreti naprieč žánrami a my sme sa snažili aj tak vyberať, aby to bolo pestré. Už teraz sa tešíme na osobné stretnutia s kapelami a vyzývame všetkých fanúšikov, aby hlasovali za svojho favorita v tom-ktorom meste. Súťaž potrvá do 30. marca,“ uviedol pre médiá Tomáš Yxo Dohňanský.

Hex sa na všetkých šiestich koncertoch predstaví v novej rozšírenej zostave, ktorú okrem ústrednej štvorice Martin Fefe Žúži (gitara), Tomáš Yxo Dohňanský (basgitara), Tibor Tybyke Szabados (bicie) a Peter Šarkan Novák (spev) tvoria aj druhý gitarista Ladislav Tvrdý a trubkár Peter Letovanec.

„Na klasické klubové turné vyrážame po veľmi dlhom čase. Bude to pre nás, ako aj pre fanúšikov jedno veľké dobrodružstvo. Kluby boli pre nás vždy prirodzené a my sa preto tešíme na návrat do týchto priestorov. Zahráme prierez celou našou tvorbou od prvej platne Ježiš Kristus nosí krátke nohavice z roku 1992 až po ostatný album Tebe. Nebudú chýbať cover verzie našich obľúbených pesničiek. Chceme, aby si koncert užili aj naši fanúšikovia, ktorí s nami začínali, ako aj tí, ktorí nás lepšie spoznali až za posledné roky. V príprave na koncerty zapojíme cez naše sociálne siete aj fanúšikov, ktorí budú rozhodovať o tom, čo nakoniec zahráme,“ doplnil Yxo.

Text: Tlačová správa kapely Hex