Hendi Centrum pozýva na predvianočný charitatívny SwaZar

Občianske združenie Žijeme len raz pri rehabilitačnom HENDI CENTRE organizuje druhý ročník charitatívneho SwaZaru. Predvianočné podujatie sa uskutoční v pondelok 27. novembra priamo v budove HENDI CENTRA na Krajinskej ulici a bude kombináciou kultúry, swapu kníh, bazáru detského oblečenia a pútavého programu pre deti. Výťažkom z dobročinnej akcie pomôžu dvom detským pacientom HENDI CENTRA. Aby Branko a Simonka dokázali napredovať, musia pravidelne rehabilitovať.

Na svoje si prídu malí aj veľkí

SwaZar prináša príležitosť vdýchnuť nevyužívaným “veciam” druhý živoť a posunúť ich ďalej niekomu, komu ešte poslúžia. Bazár oblečenia a hračiek, a swap kníh bude prebiehať na 3. poschodí budovy v čase od 15.30 h. do 18.00 hod. Pribaľte si so sebou knihy v dobrom stave, ktoré si zaslúžia byť ďalej čítané a vymeňte ich za knižné kúsky, ktoré naopak potešia vás. Akcia je spojená aj s predajom knižných titulov.

Mix čertovských rozprávok, ľudových rozprávok, popkultúry, divokého západu a romantických komédií namieša pre prítomných malých aj veľkých Peter Gärtner. Slovenský rozprávač, aktér bábkového divadla, dramatik, scenárista a spisovateľ príde do Piešťan v sprievode klasických marionetových bábok, s ktorými o 16.00 hod. zahrá obľúbený príbeh O čertovi Kolofónovi. Nasledovať bude diskusia a autogramiáda kníh. Kreatívny workshop v réžii Mestskej knižnice Mesta Piešťany dá neobmedzený priestor detskej fantázii.

Finančná pomoc pre malých bojovníkov

V bohatej tombole čakajú na zúčastnených knihy od výmyslu sveta, sladké pochúťky, i dokonca lokálne pivo, ako aj iné pekné ceny od partnerov podujatia. Celý výťažok z nej bude venovaný Simonke, detskej pacientke HENDI CENTRA, aby mohla absolvovať špeciálne terapie. K finančnej pomoci pre dievčatko sa pripočíta aj výťažok z celoslovenskej FYZIOYOGA KONFERENCIE, ktorá sa uskutoční krátko pred SwaZarom v budove centra 25. novembra. OZ Žijeme len raz podporí aj pacienta Branka – a to rovnakou sumou, akú sa podarí vyzbierať pre Simonku. Aj chlapček so závažným genetickým ochorením potrebuje pravidelne cvičiť, aby raz mohol viesť plnohodnotný život.

Na akcii nebudú chýbať koláčiky a horúci vianočný punč pre všetkých. Podujatie sa uskutoční s finančnou podporou Mesta Piešťany a tovarovou i finančnou podporou Asociácie pomoci postihnutým – APPA, MsK Piešťany, OOCR Rezort Piešťany, lektorky Nade Ulehlovej z Fyzioyoga.sk, vydavateľstva Monokel, online fitka Fitshaker.sk, rodinnej pražiarne kávy a kaviarne Coffesheep, e-shopu Senzima.sk, veľkoobchodu Eko spotreba, spoločnosti VGD, reklamnej agentúry Fobos, piešťanského remeselného pivovaru Simeon, Včelobalu, autorov detských kníh Gabriely Futovej a Michala Slaničku, neziskovej organizácie Krajina čitateľov a mnohých ďalších, ktorí sa postupne rozhodnú podporiť túto peknú myšlienku pomoci.

Ešte stále voľné miesta! Ak máte záujem zúčastniť sa na podujatí ako predávajúci detského oblečenia, pomôcok a hračiek, kontaktujte organizátorov na telefónnom čísle 0915432772.

Zdroj: Tlačová správa Hendi centrum