Hádzaná: Žiačky vyhrali v Cíferi, muži v Bratislave

Bilancia víkendových zápasov MHK Piešťany je pozitívna. Staršie žiačky nadali šancu rovesníčkam z Cífera, porazili ich 26:5. Vyrovnaný priebeh zápasu proti BHA Bratislava nakoniec muži MHK Piešťany obrátili vo svoj prospech a zvíťazili 28:24. Patrí im tretie miesto v tabuľke.

Piešťanské staršie žiačky vychádzali v Cíferi z organizovanej obrany, za ktorou dobre chytala Barlová. Z obrany vyrážali do rýchlych protiútokov. V útoku sa spoliehali ma kombinačnú hru a aj keď všetko nevyšlo, postupne sa na ihrisko dostali aj mladšie žiačky a už v prvom polčase si vybudovali náskok. Od 10. minúty druhého polčasu už hrali len mladšie žiacky Dorošová, Bachňaková, Blašková, Moravčíková doplnené Noskovičovou a Soldánovou. Nielen pokračovali v dobrej obrane, ale dokázali sa aj strelecky presadiť a aj oni vyhrali svoju pasáž zápasu 1:6. Všetky dievčatá podali dobrý kolektívny výkon. Navzájom sa povzbudzovali a tešili z každého gólu.

Najbližší víkend čaká žiačky MHK Piešťany zápas v Hlohovci o tretie miesto v tabuľke.

Cífer -Piešťany 5- 26 /3-14/

Barlová – Bachňáková 1, Dorošová 2, Soldánová 1 , Noskovičová , Blašková 2, Purchartová 7 Brandhuber 6, Múčková 6, Moravčíková 1.

Do Serede dievčatá cestovali uhrať čo najlepší výsledok. Do zápasu nevstúpili najlepšie, nedarila sa im hra v útoku, kde robili veľa technických chýb a tým dovolili v 14. min odskočiť Seredi na 7:4. Tým, že pokračovali vo svojej hre v útoku a v obrane bojovali, začali postupne vyrovnávať hru aj skóre a v 22. min. otočili na 9 :10 . Domácim sa však po sérii opätovných chýb Piešťan z rýchlych protiútokov podarilo polčas vyhrať ( 17:13 ).

V druhom polčase Piešťany pokračovali v dobrom bránení, ale stále kopili chyby v rozohrávke. Domáce viedli v 38. min. 20:16 a aj naďalej si udržiavali trojgólové vedenie. Piešťany zlepšili hru aj v útoku a sériou piatich gólov otočili v 48. min. na 22:24 a až do konca zápasu si udržiavali vedenie. V závere sme dva krát zbytočne stratili loptu a dovolili Seredi v posledných sekundách vyrovnať.

Bol to veľmi bojovný zápas, fyzicky náročný a dôležité bolo, že to dievčatá ani za nepriaznivého stavu nezabalili a bojovali až do konca. Škoda iba veľkého množstva strát lôpt, za ktoré sme pykali gólmi v našej sieti. Potrebujeme, aby dievčatá hrali takéto vyrovnané a ťažké zápasy. Viaceré dievčatá hrali po chorobe so sebazaprením. A poďakovať treba aj dievčatám, ktoré nehrali za neustále povzbudzovanie počas celého zápasu.

Sereď – MHK Piešťany 27:27 /17:13/

Barlová – Soldánová, Šnajdárová 7, Samuhelová 4, Brandhuber 4,Mučková 1, Noskovičová, Miklušáková, Fedorková 5, Purchartová 6

Muži MHK Piešťany cestovali do Bratislavy v oklieštenej zostave – chýbali viacerí hráči. Hostia od začiatku zápasu svojou umnou hrou dokázali postupne odskočiť na rozdiel troch gólov a v 10. min. bolo skóre 3:6. Tento náskok si udržiavali až do 21. min. (6:9) keď po červenej karte Matejoviča využili domáci presilovku na zníženie náskoku na 8:9. Záver polčasu lepšie zvládli domáci, vyrovnali na 11:11.

V druhom polčase bol stav vyrovnaný do 38. min. (15:15). Domáci v 40. min. odskočili na 18:15. Ani za tohto stavu však neprestali hrať Piešťany svoju trpezlivú hru a sériou troch gólov v rade sa im podarilo vyrovnať v 47. min. na 19:19. Od tejto chvíle boli lepším družstvom na ihrisku, pričom postupne otáčali skóre vo svoj prospech a v 57. min už viedli 22:26. V závere si náskok postrážili. V druhom polčase sa strelecky začal presadzovať najme Borek (9 gólov) a Salvata (4 góly).

Piešťany podali bojovný kolektívny výkon a víťazstvom potvrdili tretie miesto v neúplnej tabuľke.

BHA Bratislava – MHK Piešťany 24:28 /11:11/

Zostava Piešťan: Pista, Kapša-Ondrejička 1, Matejovič, Schuchmann, Stano 4, Varačka 6, Soldán, Borek 11, Moravčík, Salvata 6.

Zdroj: MHK Piešťany