Hádzaná: Víťazný návrat mužov MHK Piešťany do 1. ligy

Pri návrate Piešťancov po dvoch rokoch do súťaží Slovenského zväzu hádzanej ich čakal húževnatý a skúsený súper z Pezinka. Po začiatočných „oťukávačkách“ si domáci v 10. minúte vytvorili dvojgólové vedenie 5:3. Toto si udržiavali až do záveru polčasu, keď sa hosťom umnou hrou a dlhým útočením podarilo vyrovnať v poslednej minúte na 12:12. Avšak posledné slovo mal sekundu pred koncom polčasu Matejovič a upravil na polčasových 13:12 pre domácich.

Druhý polčas začali lepšie hostia z Pezinka. Otočili skóre a v 36 min. viedli 15:16. Potom však domácich podržal viacerými dobrými zákrokmi brankár Drlička a paradoxne pri vylúčení Sedláčka Piešťany otočili stav zápasu v 39. min na 18:16. Následne Piešťany zlepšili obranu a gólmi z rýchlych protiútokov v čase od 44. do 50. minúty „zlomili“  hostí z Pezinka pri skóre 24:18. Tento náskok si domáci umnou hrou kontrolovali až do záveru zápasu.

Piešťanci sa počas celého zápasu snažili hrať rýchlu a oku lahodiacu hádzanú a o zápase rozhodla širšia a vyrovnaná lavička domácich. Vďaka umnej rotácii hráčov trénerka Csukaová udržovala hru vo vysokom tempe, ktorému hostia v druhej polovici zápasu neodolali. Muži MHK Piešťany sa takto víťazne vrátili do súťaží Slovenského zväzu hádzanej, niektorí hráči získali prvé víťazstvo v drese MHK a trénerka prvý ligový skalp súpera pri svojej premiére na lavičke seniorského družstva.

MHK Piešťany –  ŠKH Agrokarpaty Pezinok 31:25  /13:12/

Zostava MHK Piešťany: Goga Matej, Igor Matejovič 3,Róbert Sedláček 2,Martin Miženko 5,Denis Vlado 2,Tomáš Stano 4,Pavol Varačka 6 , Ochotnický Adam, Jakub Soldán, Andrej Borek 6,Dušan Moravčík, Vladimír Salvata 3,Jozef Kapša, Pista Viktor, Michal Drlička. Trénerka Nora Csukaová.

Mladší a starší žiaci sa takmer po roku vrátili do súťažného kolotoča a odohrali kvalitné zápasy s dobrými súpermi. Ťažšiu pozíciu mali mladší žiaci, nakoľko v súperovom drese podali nadpriemerné výkony viacerí hráči a domáci doplatili na neskúsenosť a nevyhratosť z ťažkých zápasov. O zápase však rozhodol veľký počet technických chýb domácich, bez ktorých by boli súperom zo Šale viac ako vyrovnaným súperom.

Mladší žiaci MHK Piešťany – HKM Šaľa  14:19 /7 :10/

Tobias Johann Brandhuber 1,Ján Gašpar Soldán 4,Maxim Fuska, Šimon Fuska 1,Jakub Pelcl 5,Martin Nedorost 2, Lukas Antal , Jakub Mydlo 1,Martin Greif

Starší žiaci už po pár minútach zápasu nikoho nenechali na pochybách, kto ovládne zápas. Obrovskou prekážkou pre hostí bol brankár Krchlík a pre súperovu obranu  bola hra Maca takmer neriešiteľným rébusom. Škoda len, že sa domáci v druhom polčase prispôsobili hre hostí a nepokračovali vo svojej aktívnej a nátlakovej hre.

Starší žiaci MHK Piešťany – HKM Šaľa 34:18 /23:8/

Jakub Pelcl 4,Róbert Capek 7,Sebastián Vrba 4, Andrej Maco 13, Dominik Kraic 3,Lukáš Masarovič 3,Martin Greif, Samuel Krchlík

Zdroj: MHK Piešťany