Hádzaná: Piešťany vyhrali v Kolárove 26:30

V 4. kole prvej ligy mužov cestovali hráči MHK Piešťany k nováčikovi do Kolárova. Po domácej prehre so Stupavou 22:28 a prehre v Martine 31:23 chceli konečne bodovať.

V úvode zápasu sa presadil Sedláček. Piešťany sa vysporiadali s malým ihriskom. Aj na malom priestore sa presadzovali kombinačnou hrou zakončovanou najmä Miženkom a Halom v 12. minúte bolo 4:8 pre Piešťany. Stačilo malé poľavenie a domáci vyrovnali v 17. min. na 8:8.

V 22. min. domáci znížili na 12:13. Obe družstvá viac útočili a menej bránili. Potom odskočili Piešťany na polčasový výsledok 13:17.

V druhom polčase Piešťany ešte zvýšili rozdieľ a postupne sa dostali na ihrisko všetci hráči hostí. Počas celého druhého polčasu si udržiavali náskok. Strelecky sa presadzoval najmä Sedláček a Kotula. Piešťany napokon dosiahli na prvé body a vyhrali 26:30.

„Do Kolárova sme cestovali s cieľom vyhrať. Museli sme sa vyrovnať z rozmermi ihriska. Chceli sme hrať našu hru a presadzovať sa kombinačne. V prvom polčase sme dostali veľa gólov. Nadviazali sme na zlepšujúci sa výkon z druhého polčasu v Martine. Zahrali si všetci hráči. V druhom polčase sme viac mysleli na góly a zle bránili. To musíme ešte zlepšiť. V bráne nás podržali brankári. Treba pochváliť všetkých hráčov za bojovnosť,“ zhodnotil zápas tréner MHK Piešťany Martin Nedorost.

Piešťany najbližšie privítajú na domácej palubovke Stupavu v nedeľu 15. októbra o 17:00 h.

Zdroj: MHK Piešťany Ilustr. foto: MP